Show Tv mahkeme kararıyla TMSF’de

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Show Tv'nin satışının iptali için açılan davada yürütmeyi durdurma kararının alındığını duyurdu.

Show Tv mahkeme kararıyla TMSF’de

TMSF açıklamasına göre, İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Show Tv’nin satışının iptali için açılan davada, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Mahkeme kararının gereği olarak, Show Tv logosuyla yayın yapan Aks Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik Sanayi ve Ticaret AŞ’nin yönetimi, TMSF tarafından devralındı.

Açıklamada, Show Tv ile ilgili hukuki sürecin devam ettiği belirtildi.

SATIŞ DÜN DURDURULMUŞTU
İstanbul 4. İdare Mahkemesi, TMSF tarafından 402 milyon dolara Ciner Grubu'na satılan Show TV'de, “yürütmeyi durdurma” kararı dün verilmiş, mahkemenin kararı, ihalesiz olarak Ethem Sancak'a verilen Akşam Gazetesi, Güneş Gazetesi ve Sky360'ın satışını da tartışmalı hale getirmişti.

SIRA AKŞAM VE SKY360'DA MI?
İdare Mahkemesi'nin, Show TV'nin satış işleminde yürütmeyi durdurma kararı vermesi, gözlerin TMSF'nin geçtiğimiz yıl yaptığı işlemlere çevrilmesine yol açtı. TMSF, Show TV'nin ardından yine Çukurova Grubu'na ait Akşam Gazetesi, Güneş Gazetesi ve Sky360'ın da aralarında bulunduğu medya şirketlerini ihalesiz olarak Ethem Sancak'a devretmişti. TMSF, satış işlemlerini “Çukurova Grubu”nun yaptığını öne sürerek kendisini savunmuştu. Ancak, bu konuda devam eden mahkeme sürecinin TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül başta olmak üzere Fon Kurulu üyelerini de kapsayacağı tahmin ediliyor. Özellikle, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde internet sitelerinde yayınlanan ses kayıtlarında, satış işlemlerini TMSF'nin gerçekleştirdiği itiraf ediliyordu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...