Subaru ve Yokohama’ya yeni müdür

Mart 3, 2013 |
Facebook'ta Paylaş

Markaların genel müdürlüğüne Halil Karagülle atandı.

Bayraktar Grubuna bağlı Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye distribütörü olarak faaliyet gösteren Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş Genel Müdürlüğü görevine 4 Mart 2013 tarihi itibarıyla otomotiv ve pazarlama sektörlerinin farklı kademelerinde yönetici olarak görev yapmış olan Halil Karagülle getirildi.
Lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlayan Karagülle, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1994 yılında aynı üniversitede MBA eğitimini tamamladı.
1991 – 1997 yılları arasında Koç Holding’e bağlı Otosan A.Ş’de Bayii Geliştirme Müdürü olan Karagülle, daha sonra sırasıyla RJ Reynolds Ticari Pazarlama Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü, Cet Otomotiv Genel Müdürlüğü, Beldeyama A.Ş Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. 2006 yılından bu yana Miele Elektrikli ev Aletleri Türkiye Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini yürüten Karagülle, 4 Mart 2013 tarihi itibarıyla Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütecek.

Bayraktar Grubu otomotiv sektöründeki distribütörlük alanına ilk olarak 1983 yılında Yokohama lastiklerinin Türkiye distribütörlüğü ile giriş yapmış; 1995 yılında ise, Fuji Heavy Industries’le yapılan anlaşma ile Subaru otomobillerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmişti. Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenecek olan Halil Karagülle, 1991 yılından bu yana sektörde satış ve pazarlama alanında edindiği tecrübeyi şimdi bu markalara aktaracak.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Halil Karagülle evli ve iki çocuk babasıdır.Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

Otomotiv tasarımına ‘Işık’ tutuyor

Geçtiğimiz yıl, Türkiye’de ilk kez Işık Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen Otomotiv Tasarımı Sertifika Programlarının yeni dönemi bu yıl 06 Eylül 2014 tarihinde yeni katılımcılarıyla eğitime devam ediyor.

Doblo Cargo ve Fiorino’ya ödül

Otomotiv sektörünün en prestijli ödülleri arasında gösterilen “Motor Transport Awards 2014” ve “Van Fleet World Honours 2014 Fiat'a gitti.

OYDER Başkanılığı’na İnciroğlu

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER)Yönetim Kurulu, Şükrü Ilısal’ın sağlık sorunları nedeniyle istifasının ardından düzenlediği toplantıda, Vedat İnciroğlu başkanlığa seçildi.

Albayrak S&S Motors’da

S&S Motor’un Genel Müdürlük görevine Ferhat Albayrak atandı.

BMW i3 ödüle doymuyor!

Elektrikli otomobil çağına, marka değerlerine yakışır bir giriş yapan BMW i3, 3 ödül birden aldı.

Sanayi devine traktör sattı

2014 yılında ihracat hedefini büyüten Erkunt Traktör, yılın ilk 5 ayında gerçekleşen ihracat adedinin bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 91 arttığını açıkladı.

Fer Mas’ta görev değişikliği

Tofaş Türk Otomotiv Fabrikası A.Ş. çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının satış ve satış sonrası hizmetini yürüten Fer Mas’da, Temmuz 2014 itibarıyla bir görev değişikliği gerçekleşti.

Lider Thermo King

Doğuş Otomotiv distribütörlüğündeki Thermo King satışları bir önceki yıla göre yüzde 58’lik bir artış göstererek pazar lideri konumunu korudu.