Subaru ve Yokohama’ya yeni müdür

Mart 3, 2013 |
Facebook'ta Paylaş

Markaların genel müdürlüğüne Halil Karagülle atandı.

Bayraktar Grubuna bağlı Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye distribütörü olarak faaliyet gösteren Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş Genel Müdürlüğü görevine 4 Mart 2013 tarihi itibarıyla otomotiv ve pazarlama sektörlerinin farklı kademelerinde yönetici olarak görev yapmış olan Halil Karagülle getirildi.
Lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlayan Karagülle, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1994 yılında aynı üniversitede MBA eğitimini tamamladı.
1991 – 1997 yılları arasında Koç Holding’e bağlı Otosan A.Ş’de Bayii Geliştirme Müdürü olan Karagülle, daha sonra sırasıyla RJ Reynolds Ticari Pazarlama Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü, Cet Otomotiv Genel Müdürlüğü, Beldeyama A.Ş Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. 2006 yılından bu yana Miele Elektrikli ev Aletleri Türkiye Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini yürüten Karagülle, 4 Mart 2013 tarihi itibarıyla Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütecek.

Bayraktar Grubu otomotiv sektöründeki distribütörlük alanına ilk olarak 1983 yılında Yokohama lastiklerinin Türkiye distribütörlüğü ile giriş yapmış; 1995 yılında ise, Fuji Heavy Industries’le yapılan anlaşma ile Subaru otomobillerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmişti. Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenecek olan Halil Karagülle, 1991 yılından bu yana sektörde satış ve pazarlama alanında edindiği tecrübeyi şimdi bu markalara aktaracak.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Halil Karagülle evli ve iki çocuk babasıdır.Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

Lastik ve servisin yolları birleşti

Brisa’nın iş zenginleştirme vizyonu ve Autority Group’un yaygın servis ağıyla hayata geçirilen iş birliğiyle, Autority Group’un 200’ü aşkın Speedy ve Lastik Vs noktalarında Brisa ürünleri müşterilerle buluşuyor.

Borusan’da görev değişimi

Uğur Sakarya Borusan Oto Genel Müdürlüğü görevini üstlenmek üzere Borusan Otomotiv ailesine katıldı.

Ankara’dan İzmir’e modern tesis!

Doğuş Otomotiv tarafından distribütörlük faaliyetleri yürütülen Scania, Krone, Meiller markalarının Yetkili Satıcı ve Servisi Ankara Ağır Vasıta’nın İzmir’deki yeni tesisi, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Erkunt kadınlarla güçleniyor

Dünyada traktör üreten ilk kadın unvanına sahip olan Zeynep Erkun Armağan, 2003 yılında ‘Türkiye’nin kendine ait bir traktör markası olmalı’ fikriyle yaklaşık 11 yıl önce başladığı bu üretim hikâyesinde yeni yatırımlar yaparak kadın çalışan istihdamını artırdı.

En cesur anını anlat WRC’ye git

En cesur oldukları anlara dair hatıralarını paylaşanlar arasından iki talihli İngiltere’de M-Sport tesislerini ziyaret etme şansı bulacak.

Otomotiv tasarımına ‘Işık’ tutuyor

Geçtiğimiz yıl, Türkiye’de ilk kez Işık Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen Otomotiv Tasarımı Sertifika Programlarının yeni dönemi bu yıl 06 Eylül 2014 tarihinde yeni katılımcılarıyla eğitime devam ediyor.

Doblo Cargo ve Fiorino’ya ödül

Otomotiv sektörünün en prestijli ödülleri arasında gösterilen “Motor Transport Awards 2014” ve “Van Fleet World Honours 2014 Fiat'a gitti.

OYDER Başkanılığı’na İnciroğlu

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER)Yönetim Kurulu, Şükrü Ilısal’ın sağlık sorunları nedeniyle istifasının ardından düzenlediği toplantıda, Vedat İnciroğlu başkanlığa seçildi.