Subaru ve Yokohama’ya yeni müdür

Mart 3, 2013 |
Facebook'ta Paylaş

Markaların genel müdürlüğüne Halil Karagülle atandı.

Bayraktar Grubuna bağlı Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye distribütörü olarak faaliyet gösteren Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş Genel Müdürlüğü görevine 4 Mart 2013 tarihi itibarıyla otomotiv ve pazarlama sektörlerinin farklı kademelerinde yönetici olarak görev yapmış olan Halil Karagülle getirildi.
Lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlayan Karagülle, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1994 yılında aynı üniversitede MBA eğitimini tamamladı.
1991 – 1997 yılları arasında Koç Holding’e bağlı Otosan A.Ş’de Bayii Geliştirme Müdürü olan Karagülle, daha sonra sırasıyla RJ Reynolds Ticari Pazarlama Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü, Cet Otomotiv Genel Müdürlüğü, Beldeyama A.Ş Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. 2006 yılından bu yana Miele Elektrikli ev Aletleri Türkiye Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini yürüten Karagülle, 4 Mart 2013 tarihi itibarıyla Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütecek.

Bayraktar Grubu otomotiv sektöründeki distribütörlük alanına ilk olarak 1983 yılında Yokohama lastiklerinin Türkiye distribütörlüğü ile giriş yapmış; 1995 yılında ise, Fuji Heavy Industries’le yapılan anlaşma ile Subaru otomobillerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmişti. Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenecek olan Halil Karagülle, 1991 yılından bu yana sektörde satış ve pazarlama alanında edindiği tecrübeyi şimdi bu markalara aktaracak.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Halil Karagülle evli ve iki çocuk babasıdır.Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

‘ Engelsiz Yaşam” projesine ödül

“Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi, MediaCat tarafından düzenlenen Felis Ödülleri’nde PR Bölümü “Otomotiv, Otomotiv Yan Sanayi ve Hizmetleri” kategorisinde birinci oldu.

Mehmet Akın Peugeot’da…

1 Aralık 2014 tarihi itibari ile Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Pazarlama Direktörlüğü görevine Mehmet Akın atandı.

MAN Konya’da hizmete girdi

Almanya’nın köklü markalarından MAN, İstanbul’dan sonra kendi bünyesindeki ikinci satış ve servis merkezini Konya’da açtı.

“Her Kızımız Bir Yıldız’’ 10 yaşında

Mercedes-Benz Türk’ün meslek sahibi olmak isteyen kızları eğitim yolunda desteklemek üzere ÇYDD işbirliği ile hayata geçirdiği ‘‘Her Kızımız Bir Yıldız’’ projesi 10 yaşına bastı.

Koalay.com’la kolay kasko

Telesure Yatırım Holding’in sigorta sektöründe güçlü bir ekip tarafından hayata geçirilen Koalay.com, kasko ve trafik sigortası satın almak isteyenlere internet üzerinden piyasadaki en iyi koşullara hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilme ve sigorta poliçesi yaptırabilme olanağı sağlıyor.

Karsan’a ‘Yılın Tahvili Ödülü’

Karsan, Türk Sermaye Piyasası’ndaki en iyi uygulamaların tescillendirildiği Bonds&Loans Awards Turkey 2014 tarafından “Yılın Tahvili Ödülü”nü almaya layık görüldü.

Erkunt’un Kudret’ine ödül

Erkunt Traktör tarafından Mart 2014'te lansmanı yapılan Kudret 105E+, Moldova Mold Agrotech Fuarı'ndan ödülle döndü.

Bugatti Lifestyle Butik açıldı

Bugatti ilk butik mağazasını, “Londra Mavisi” konseptiyle Londra’nın elit Knightsbridge semtindeki Brompton Road’da açtı.