Kelliğe çare bulundu!

Aralık 23, 2012 |
Facebook'ta Paylaş

ABD’nin önde gelen dermatologları saç çıkmasını önleyen proteini bulmayı başardı. Prostaglandin D2 (PGD2) adı verilen enzimin saç diplerinde bulunan foliküllerin büyümesine engel olduğu tespit edildi.

Araştırma Görevlisi Dr. George Cotsarelis, “Science Translational Medicine” dergisinde yayımlanan buluşları hakkında şimdiden bir çok ilaç firması ile irtibata geçtiklerini ve iki yıl içinde kelliği sona erdirecek ilacın piyasaya sürüleceğini açıkladı. Cotsarelis, “Yaptığımız laboratuvar testlerinde farelerde olumlu sonuç aldık. Bulduğumuz proteinden elde edilecek ilaç, kalıtsal kelliğin bile önüne geçecek” diyerek saçı olmayanların, dökülenlerin en fazla iki sene sonra piyasaya çıkacak ilacı beklemelerini istedi.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

Alzheimer’a yakalanmamak için…

Aşırıya kaçmadan, haftada 5 gün 30-60 dakika civarında egzersiz yapın...

Ağrı ile yaşamak kader değil

Bel, boyun, diz ağrısı toplumda en sık görülen sağlık sorunlarından biri. Birçok insan hayatında en az bir kere bu ağrıları çekiyor...

Her şeyi unutmaya başladıysanız…

Genç popülasyonda unutkanlığa yol açan nedenlerin tamamı ileri yaşlarda da unutkanlığa yol açabilir.

Kışın sinsi hastalığı; Obezite

Sağlık veren evde hazırlayacağınız çaylardan ise özellikle ayvalı ve elmalı çayları tercih edebilirsiniz.

Bağışıklığın çökme sinyalleri

Sürekli hastalanmak ve sık sık çıkan uçuklar...Tüm bunlar bağışıklık sisteminizin zayıflığına işaret edebilir.

Pancarın sağlık mucizesi

Çok faydalı olan betalainler, ısıya fazla dayanıklı değildir. Besin değerini kaybetmemesi için en sağlıklısı çiğ yenmesidir.