Kelliğe çare bulundu!

Aralık 23, 2012 |
Facebook'ta Paylaş

ABD’nin önde gelen dermatologları saç çıkmasını önleyen proteini bulmayı başardı. Prostaglandin D2 (PGD2) adı verilen enzimin saç diplerinde bulunan foliküllerin büyümesine engel olduğu tespit edildi.

Araştırma Görevlisi Dr. George Cotsarelis, “Science Translational Medicine” dergisinde yayımlanan buluşları hakkında şimdiden bir çok ilaç firması ile irtibata geçtiklerini ve iki yıl içinde kelliği sona erdirecek ilacın piyasaya sürüleceğini açıkladı. Cotsarelis, “Yaptığımız laboratuvar testlerinde farelerde olumlu sonuç aldık. Bulduğumuz proteinden elde edilecek ilaç, kalıtsal kelliğin bile önüne geçecek” diyerek saçı olmayanların, dökülenlerin en fazla iki sene sonra piyasaya çıkacak ilacı beklemelerini istedi.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

Serinlerken göz kuruluğuna dikkat!

Koyu renkli balıklarla beslenenlerde göz kuruluğu daha azdır. Bu nedenle Omega-3 yönünden zengin beslenmeli.

Tatilde alınan kilolar için…

Bu mevsimde sağlıklı ve dengeli beslenerek, vücudunuzdaki toksinleri atarak sağlıklı kilo kaybını hedeflemek en doğrusu.

Aşırı sıcaklarda neler yapmalı?

Güneşin yükselmediği sabah 11.00 e kadar olan saatte veya saat 16.00- 17:00 den sonra denize girebilirsiniz.

Suyun yedi bilinmeyeni…

Suyu vücudumuzun aslında en önemli gıdası olarak kabul etmemiz gerekir..

Sağlıklı bir günün 10 kuralı

Besin takviyeleri daha fazla enerji sağlamak ve yaz aktiviteleriniz arttırmak için size destek olabilir...

Kiloların suçlusu genler değil!

Su içsem yarıyor demeyin. Aslında sahip olduğunuz kilolarda genlerinizin hiçbir suçu yok. Suçu olan tek şey sizin beslenme biçiminiz...