Şike Davası’nda şok gelişme!

Kasım 12, 2013 |

Şike davası olarak adlandırılan 3 Temmuz sürecinde yeni gelişmeler yaşanıyor...

Futbolda şike davası diye adlandırılan ve artık yargıtay kararı beklenen süreçte yeni bir gelişme yaşanıyor.

Davaya bakan Yargıtay Hakimi Ahmet Ceylani Tuğrul görevden alındı ve yerine yeni bir isim getirildi. Buna göre Ahmet Ceylani Tuğrul’un yerine Bahri Demirelseçildi. 15 Nisan 2007′de Yargıtay üyeliğine seçilen Demirel, Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca 5. Daire’nin başına getirildi.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin, eksikliklerin giderilmesi için İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne iade ettiği “Futbolda Şike Davası” dosyasında önemli değişiklikler var.

Trabzon Ajans’ın haberine göre davaya bakan Yargıtay 5. Daire Başkanı değiştirildi. Daha önce Ahmet Ceylani Tuğrul’un yaptığı hakimliğe yeni bir isim, Bahri Demirel seçildi.

Temyiz edildiği Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından, eksikliklerin giderilmesi için İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne iade edilen “Futbolda Şike Davası” dosyasındaki eksiklerinin tamamlandığı ve en kısa sürede Yargıtay’a yeniden gönderilmesi bekleniyor.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce, 2 Temmuz 2012 ‘de, aralarında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım‘ın da olduğu 48 sanığın, ”çıkar amaçlı suç örgütü kurmak”, ”örgüte üye olmak”, ”şike”, ”teşvik”, ”tehdit” ve ”rüşvet vermek-almak” gibi suçlardan 5 ay ila 4 yıl 7 ay arasında değişen hapisle cezalandırılmasına karar verilen ”Futbolda Şike” davası dosyasının temyiz için gönderildiği Yargıtay 5. Ceza Dairesi, dosyayı usül eksikliği nedeniyle, geçtiğimiz günlerde mahkemeye geri yollamıştı.


Etiketler: , ,


Sözcü'yü Takip Et
Sözcü Facebook
Sözcü Twitter
Sözcü Twitter

Trabzonspor fırtınası kastı kavurdu

Spor Toto Süper Lig'in 30. haftası Kayseri Erciyesspor Trabzonspor mücadelesiyle başladı.

Fildişili yıldız çok net konuştu!

Galatasaray'ın yıldızı Didier Drogba, dünyaca ünlü İngiliz GQ dergisine sarı kırmızılıların yüzünü güldürecek bir açıklamada bulundu.

‘Tek güvencemiz Anayasa Mahkemesi’

Fenerbahçe'de Genel Sekreter Mahmut Uslu, Cuma günü yapılan yönetim kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulundu.

İşte Yıldırım’ın istediği cezaevi

Başsavcılık'ın verdiği ret kararından sonra aldığı cezayı çekmesi kesinleşen Aziz Yıldırım, cezaevi için başvurada bulunacak.


Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

  • ismetcan

    Fenerli başbakan Fenerin ipini çekmeyi hızlandırdı.Ne yaparsan yap başbakan biz seni ne Türk ne de Fenerli saymıyoruz

  • Asim GÜZEY

    O ADALET GÜN GELECEK İNCE AYARCILARA DA LAZIM OLACAK, HAZIRDIRLAR İNŞAALLAH….

  • cüneyt

    Yalanla dolanla koskoca kulübü baltalamaya uğraşıyorlar. Atatürk’ün yolundan giden Fenerbahçe’yi elde edemeyeceksiniz.