DOLAR/TL
2,0911 % -0,03
EURO/TL
2,8193 % 0,09
ALTIN ONS $
1.289,74 % -1,11
EURO/USD
1,3465 % 0,01
BIST 100
83.824,63 % 1,17
FAİZ
8,12 -0,09
BRENT PETROL $
107,38 % -0,60

Türkiye'nin bağımsız haber sitesi!

BDP’ye örtülü af geliyor

Şubat 21, 2013 |

4. Yargı paketinde ‘Terör suçunda şiddete bulaşma’ kriterinin öngörülmesi 671 dokunulmazlık doyası bulunan BDP’lilere de örtülü af getirecek.

Yeni yargı paketi ile ‘’Terör suçunda şiddete bulaşma’’ kriterinin öngörülmesi ve ‘’Suçluyu övme’’ düzenlemesinin kaldırılması, TBMM’de 671 dokunulmazlık dosyası bulunan BDP’lilere de örtülü af getirecek.

4. Yargı paketi ile ‘’Terörü teşvik edecek şekilde propaganda yapma’’ suçu yeniden düzenlenecek ve ‘’Şiddet’’ kriteri getirilecek. Bu durumda Abdulah Öcalan ve PKK’yı övücü demeçleri nedeniyle haklarında çok sayıda fezleke bulunan BDP’lilerin dokunulmazlık dosyaları düşecek.

TBMM’de halen 127 milletvekilinin 904 dokunulmazlık dosyası var ve bunlardan 671’i de BDP’lilere ait bulunuyor. BDP Genel Başkan Selahattin Demirtaş hakkındaki 46, Emine Ayna hakkındaki 92 ve Ayla Akat hakkındaki 64 fezlekenin büyük bölümü ‘’Örgüt propagandası ve suçluyu övmek” fiilini kapsıyor.

Yeni paket yürürlüğe girerse, BDP ve BDP kökenli bağımsızlardan Ahmet Türk, Altan Tan, Aysel Tuğlu, Bengi Yıldız, Esat Canan, Gültan Kışanak, Hüsamettin Zenderlioğlu, Halil Aksoy, Hasip Kaplan, İbrahim Binici, Levent Tüzel, Nazmi Gür, Nursel Aydoğan, Özdal Üçer, Pervin Buldan, İbrahim Ayhan, Leyla Zana, Mülkiye Birtane, Süreyya Önder, Sabahat Tuncel, Selma Irmak, İdris Baluken, Sırrı Sakık, Gülsem Yıldırım ve Ertuğrul Kürkçü hakkındaki fezlekelerin büyük bölümü de düşecek.


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Sözcü'yü Takip Et
Sözcü Facebook
Sözcü Twitter
Sözcü Twitter

Bu sorular polisleri terletecek!

Mülkiye Müfettişleri ve Polis Başmüfettişlerince İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde inceleme yaptığı ve bir rapor hazırladığı ortaya çıktı.

Başsavcı’dan CHP’ye ret!

Erdal Aksünger'in 4 eski bakan hakkındaki fezleke talebini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı "şahsi talep" olduğu gerekçesiyle reddedildi.

Savcıdan operasyon tweetleri

Selam - Tevhid örgütü soruşturmasını başlattığı belirtilen savcı Adnan Çimen'den Başsavcı'nın açıklamasına cevap tweetleri...

Yıldız Soma’da sorumluluğu Faruk Çelik’e attı!

Soma faciasından 10 gün sonra ILO Sözleşmesi için bakanlık harekete geçmiş!


Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

 • Çağlar Yalçın

  teröristler paşalardan daha değerli olmuş bu ülkede teröristler kurtulsunki hapisten paşalar içeride kalsınki bu ülkeyi tayip erdoğan bölebilsin allah bu vatan hainini islah etsin

 • http://twitter.com/35y4991 atillabarlah

  sahte deliller yalancı gizli tanıklar taraflı mahkemeler iftiralarla yargılananlar kahraman polis ve askerlerimizi şehit eden canilere af çoooook güzel gazi atilla

 • http://twitter.com/sguvenc66 Seyit

  Ohhh suyundan da koy. Acaba diğer terör örgütü üyelerinden de şiddete bulaşmamış olanları serbets bırakacaklar mı?

 • gulsen11

  Demekki hükümet pkkyi siyasallastirdi. Bizde hala oturup mucize bekliyoruz. Istiklal mahkemeleri kurulsun vatan hainleri kursuna dizilsin.

 • http://www.facebook.com/abdurrahim.doganay.50 Doğanay Abdurrahim

  bırazda şu necdet sezer ın affettıgı terörıstlerden bahsedın hasta dıye bıraktıgı adamlar asker polıs oldururken yakalandı bıraz dürüst olalım

  • OzanKemal

   hadi diyelim ki eskilerde senin dediğin gibi hatalar yapıldı , şimdi de bu hatalar yapılabilir demek mi istiyorsun? bu kafayla olmaz

 • Banu

  AKEPEye oy verenler bu haberleri okumuyor ya en çok ona üzülüyorum ben, gene oy vericekler gene oy vericekler çünkü yandaş medya bu haberi vermez. şehit analarının, eşlerinin, çocuklarının döktüğü o gözyaşları sel olup boğar inşallah hepsini

 • ercan41

  Ama!!!!!! Tarih, ÇARKÇI BAŞI TEYYO ve bunları affetmeyecek

 • sacide

  Ne örtüsü aleni yapılıyor herşey gözlerimizin önünde artık sayın Öcalan” ifadesi suç sayılmayacakmış, canilere,katillere, bölücülere, vatan hainlerine özgürlük.
  Vatanını seven koruyan, milli değerlerine, kendi kaynaklarına sahip çıkan, ulusalcı olanlara mahpushane-biber gazı-tazyikli su-dayak.