Türkiye'nin bağımsız haber sitesi!

Sözcü Hayat
30 AKP’li vekil istifa edecek!

30 AKP’li vekil istifa edecek!

Mayıs 1, 2013 |

CHP'li Muharrem İnce'den AKP ile ilgili sürpriz bir iddia...

CHP’li Muharrem İnce, Apo ile yürütülen pazarlıkların AKP’den istifalara neden olacacağını iddia etti. İnce İBB adaylığı iddialarını ve Mustafa Sarıgül’ün aday olup olmayacağını da değerlendirdi. İşte Muharrem İnce’nin Akşam’a verdiği söyleşinin önemli bölümleri…

BAŞBAKAN NE SÖYLEDİYSE TERSİNİ YAPTI

Şu ana kadar Başbakan ne söylediyse hep tersini yaptı. Başbakan sürekli olarak ‘Öcalan’a ev hapsi yok’ diyor ancak bu inandırıcı değil. Bunlar pazarlığı baştan yapmışlar, ne olacağını Başbakan biliyor. Kamuoyunun tepkisinden korktuğu için kamuoyuna yalan söylüyorlar. Biz başından beri ‘Şeffaf olun, muhalefeti kamuoyunu bilgilendirin’ diyoruz ancak sözümüzü dinletemiyoruz. Türkiye bir girdabın içinde. Bu çekilme olayında da silahlar susmuyor yalnızca yer değiştğiriyor. Ortada bir tehdit var. Bu tehdite hükümet cevap veremiyor. Bu bir barış değil, çözülme, pazarlık süreci. Hükümet pazarlığa oturmuş ancak karşılığında ne verdiğini henüz bilmiyoruz. Geri dönülmez bir sürece girildi. 30 yılda dünyaya PKK’nın terör örgütü olduğunu anlatmaya çalıştık. Şimdi sil baştan yapıyoruz. Bunun sonucunda bu sorun çözülmediği taktirde, Türkiye’yi çok zor günler bekliyor. PKK’nın terör örgütü olduğunu en baştan anlatmamız gerekecek? Ülke olarak zora gireceğiz. Adını bile doğru düzgün koyamadılar. Kürt açılımı dediler, barış süreci dediler, çözüm süreci dediler. Adı bile tam anlaşılmadı. Hukuki alt yapısı yok. Ve önemlisi silahlar susmuyor yer değiştiriyor. Ayrıca toplumsal bir uzlaşma da yok. İşin içinde MHP de CHP de yok. Terör gibi konularda, sorunları çözerken, toplumun önemli bir kesiminin desteğini almak lazım. Böyle bir destek yok. Hatta konuyu bakanlar da bilmiyor. Hükümetten Hakan Fidan, Beşir Atalay, Efkan Atalay bir de Abdullah Öcalan biliyor.Toplumun önemli bir kesimi süreçten habersiz. İnşallah çözüm süreci neticeye ulaşır.

İBB ADAYLIĞI

İstanbul Büyükşehir Belediye adaylığı sıradan bir adaylık değil. İstanbul Belediye Başkan adaylığı, sadece park, yol kanalizasyondan ibaret değil. İBB adaylığı siyasetin bir kırılma noktası olacak. Biz İstanbul’u aldığımız taktirde, insanlara bir moral gelecek. Cumhuriyetçilerin, Atatürkçülerin, laik kesimin morali düzelecek. Bir belediye başkanlığının ötesinde bir seçim bu. Kafamda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yok. Bu bir parti görevidir. Ben üyelerle bir önseçim olmasını savunuyorum. Adayın, partiye kayıtlı bütün üyelerle belirlenmesini istiyorum. Yapılan bir takım anketlerde adım geçiyor ancak benim böyle bir talebim yok.

SARIGÜL’ÜN ADAYLIĞI

Sarıgül başarılı bir beediye başkanı. Partimizin üyesi değil. Adı kulislerde konuşuluyor. Popüler bir isim olduğu için adının geçmesi gayet doğal.

CHP’DE BÖLÜNME İDDİALARI

Parti içi konularla çikolata imalatı halka açık yapılmaz. Parti içi konuları tartışmak doğru değil. Fakat CHP’de bir olayı bin yapan medya, AKP’de olanları yazmaz. Çin gezisinde çok alışveriş yaptığımız için, uçağın Trabzon’a acil iniş yaptığı yazıldı. Baştan sona palavra bir haberdi. O alışverişi yapan gazetecilerin kendisiydi. Bizim alışveriş yapmaya zamanımız bile olmadı. AKP’de de yüzlerce istifa var. Bazı arkadaşlarımız bazı konularda daha duyarlı sadece. Bölünme, ayrışma gibi birşey olmadı. Medya bu şekilde yansıtıyor. Partiyi bölmek, parçalamak, çok başlıymış gibi göstermek için özel olarak görevlendirilmiş köşeyazarları, kalemşörler var. Tartışmalar oluyor tabi ki. CHP içinde tartışmaların olması haber oluyor, AKP’de kimse konuşamayınca haber olmuyor.

ŞAMİL TAYYAR’A CEVAP

Başka görevleri de var. Hakan Şükür’ün de Şamil Tayyar’ın da. Televizyonlara katılıp para kazanmak, yorumcu olarak katılıp para kazanmak gibi görevleri var. Hakan Şükür, haftalık 14 bin lira alarak yorum yapıyor. Meclise uğradığı, kürsüye çıktığı yok. Süreci sorsak ‘Ben bilmem büyüklerim bilir’ der. Milletvekili maaşını da cebe atıyor. Ayda 70 bin lira gelir sağlıyor.

ONANÇ’I İSTİFAYA GÖTÜREN TARHAN ERDEM ANKETİ

Tarhan Erdem bizim partimizde Genel sekreterlik yapmış bir isim. Ben o zaman il başkanıydım. Nasıl oluyor da böyle birisi yeminli CHP düşmanı oluyor? Ben Tarhan Erdem’i ibretle izliyorum. Kendisi, saygı duyduğum bir abimizdi. CHP’den ayrıldıktan sonra neden yeminli CHP düşmanı olduğunu anlayabilmiş değilim. Onun CHP ile ilgili değerlendirmeleri kasıtlı.

‘AK PARTİ’DE İSTİFA’ İDDİASI

AKP’de de istifa rüzgarları olacağına dair duyumlarım var. 25-30 kişi arasında milletvekili, partiden ayrılacak. AKP’den ayrılacak milletvekilleri olacak. Bunları yazan gazete yok. CHP’de bunlar konuşulsa haber olmuştu.

ERDOĞAN’A YANIT

Biz onun gibi beş yıldızlı otellerin salonlarında kurulmadık. CHP damga puluyla kurulmuş bir parti değil. İçişleri Bakanlığı’na dilekçeyle kurulmuş bir parti değil. Savaş meydanlarında kurulmuş bir parti. CHP’yi kimse Erdoğan’ın dediği gibi parmağının ucunda oynatamaz. Biz dünyanın en eski 10 partisinden biriyiz. Biz kökleri, gelenekleri olan bir partiyiz. Zaman zaman başarısız olduğumuz anlar olabilir ama bizim ilkelerimiz var. Bize şeriatçı dediler, komünist dediler, kürtçü dediler,Silivri’de haksız yargılamara karşı çıktığımızda bize darbeci diyorlar. İlkelerimiz neyi gerektiyorsa onu yaparız. Geçmişte bize bunları diyenler ne ise Başbakan Erdoğan da yalnızca onlardan birisi.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Türkiye’de başkanlık sistemi demek sultanlık sistemi demektir. Başbakan Erdoğan’ın istediği bu. Yasama, yürütme, yargı zaten emrinde. Kanun çıkaracak ve kimse onu denetleyemeyecek. Erdoğan padişahlığını ilan etmek istiyor. Ama ben bu milletin dik duracağını ve buna izin vermeyeceğini düşünüyorum. Başkanlık sistemi Türkiye için bir felaket olur. Erdoğan zaten dikatatöryal hevesleri olan birisi. Türkiye’yi geri dönülmez bir noktaya çekebilir. Kimsenin can,mal güvenliği kalmaz. Mahkemeler AKP’nin arka bahçesi olur. Sermaye, medya iktidarın emrinde olur.

CHP İKTİDAR OLSAYDI

Öncelikle terör nelerden besleniyor bunları çözmek lazım. Terör, yoksulluktan, farklılıklardan, yolsuzluklardan,bölgeler arası kalkınmışlık farklılıklarından besleniyor. Öncelikle bunları çözmemiz lazım. Elinde silah olan bir güçle masaya oturulmaz. Bu millete şunu anlatmak lazım; birbirimize 3 soru soracağız: Birincisi; Beraber mi yaşayacağız? İkincisi; Yanyana mı yaşayacağız? Üçüncüsü; İki devlet gibi ayrı ayrı mı yaşayacağız? Bir takım olmazlarımız var. Eğer demokratikleşmeyle ilgili eksiklikler varsa giderelim. Pek çoğu giderildi. Bunları konuşmaya itirazım yok. Ama elinde silah olan bir örgütle görüşülmez.

O polise hapis cezası!

Coğrafyada tek terör örgütü DEAŞ değil!

Demirtaş, AB büyükelçileriyle görüştü

İlker Başbuğ’a Onursal Başkanlık!

İşgalde mutlu son!Sözcü'yü Takip Et

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

 • TC kanca

  KOLTUKLARDA KONUŞMA ZAMANI DEĞİL,

  MEYDANLARDA HALKA ANLATMA ZAMANI

 • http://www.facebook.com/aksanmeister Nihat Akşan

  SAYIN İNCE BİR ŞEYLER BİLMESE SÖYLEMEZ.BENCE OTUZ DAN DA FAZLA MİLLET VEKİLİ SON DURUMDAN RAHATSIZLAR VE DE BİRER BİRER AYRILACAKLAR.

 • Hacamat

  İSTİFA edeceklermiş …. ETMEZLER muharrem ince bey ETMEZLER ..
  Böyle yağlı yer bulmuşlar daha zaman var seçimlere
  Vatan Bayrak Millet onların umurundamı
  TEK BİLDİKLERİ İTAAT ETMEK sorgusuz suvalsiz BAŞKANLARINA

  • kanat51

   Sayın Hacamat yorumunuza bir ilave yapmak istiyorum.Bunların derdi PARA.
   Atatürk’e küfrederler ama Atatürk Fligranlı paraya taparlar.Dini ve imanı para olanların İslamla ilişikleri olamaz.

 • http://www.facebook.com/otantik34 Murat Karababa

  İSTİFA ETMEZ O insancıklar rahatları iyi bir düdük yat bir düdük kalk….

 • memet

  Türk’ün ateşle imtihan edildiği bu Tarihi seçimlerde
  Chp bu benim adamım, bu değil anlayışı ile değil
  İstanbul Belediye Başkanlığına,Taraflı tarafsız
  Çok sevilen ve Oy potansiyeli çok yüksek kişileri
  (Uğur Dündar, Mustafa Sarıgül vb ) aday göstermelidir..

 • http://www.facebook.com/gulden.ozder Gülden Özder

  Sarigül’ü CHP’ye alıp İBB’ye aday yapmak ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür. Parti kurmaya kalkınca hemen hemen tüm illerde -sözde gönüllülerin finanse ettiği- parti merkezleri açıp sonra da kapatmak nasıl oluyor hala anlamış değilim.

 • T.C Cem AKDENİZ

  İnşallah Bunların içinde akıl sahibi vicdan sahibi insanlar vardır ve muharrem incenin duyumu doğrudur.İşte o zaman bunların sonunun başlangıcı olur.Pek ihtimal vermiyorum ama inşallah böyle olur.

 • http://www.facebook.com/erge.turk Erge Türk

  Sarıgül CHP de olursa CHP çok oy kaybeder. En başta ben asla oy vermem. Cenaze namazında safda iken AKP li bakana arkadan sarılan ve öpen Feto nun adamını istemeyiz.

  • hüseyin cahit atan

   yazık, ne kadar sığ düşünceye sahipsiniz,!cenaze namazında olduğunu söylediğiniz, baş sağlığı dillenmesi, tamamen art niyetten uzak, siyasi kaygıların olmadığı bir ortamda olduğuna göre, siz bunu nasıl fetocu olmakla suçlarsınız.!!!

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ.kazımabin

  ABİCİM SÜREÇİN ADI ÇÖZÜLME!!!.
  PARTİ DÜŞMANLARINA GELİNCE İNAN BİZLER
  SENİN TAHMİNİNDEN DAHA FAZLA TAKİP EDİYORUZ
  AĞAÇTAKİ KİRAZLARIN BİKAÇ TANESİ ELBETTE KURTLANACAKTIR.
  SİZİN VE GENÇ GİBİ VEKİLLERİMİZİN DAİMA ARKASINDAYIZ…

 • uygar taşın

  HER ZAMANKİ GİBİ CHP DE KAFALAR KARIŞIK.
  SARIGÜL OLSUN CHP Yİ UÇURUR DİYENDE VAR,,
  FETHULLAHIN ADAMI DİYENDE…
  2 MÜTHİŞ ZIT GÖRÜŞ..
  NEDEN CHP NİN İKTİDAR OLAMADIĞININ BASİT BİR GÖSTERGESİ..

  • TC kanca

   SEN AKP YE BAK FOKUR FOKUR KAYNIYOR?

   • ayse

    aynen bu hafta icinde 2000 kisi akp den istifa etti…

  • ilhan

   2 zıt görüşün olması o partinin ne kadar demokratik olduğunun göstergesidir çünkü herkes düşüncesini korkmadan söyleyebiliyor

  • esra12

   akp dekiler imamin ümmeti oldugu icin biat kültürü var. chp de düsünce özgürlügü var. akp dinle siyaset yapan parti. orada partililerin söz hakki yok, cumhurbaskani bile olsa, meclis baskani bile olsa erdogana itaat etme mecburiyetinde.akp monarsi ile idare ediliyor. tek fark kralin yerinde imam var.

 • TCyobazsavar

  AKP = 400 tsk askerini TUTUKLATIP, pkk’lıları AFFEDEN PARTİ
  AKP= Apo yu kurtarma partisi

 • TCyobazsavar

  Kesinlikle öyle. Bu utanmazlar din, iman diye diye vatandaşı kandırdılar

 • memet

  Chp İslam Dinimizin düşmanı bir parti değildir.
  Güzel Dinimizi Kendi ,Şahsi menfaatleri için kullanan
  Sahtekarların,Cuma Namazlarına Kameralar ile giden
  Kendilerine teslim edilen Hazine’yi ,
  (Fakir,Fukara,Yetim Malını) Kul Hakkını yiyen,yediren
  Gerektiği gibi korumayanların karşısındadır..

 • http://www.facebook.com/halit.er.96 Halit Er

  TÜRKİYE BÖLÜNMEDEN AK PARTİ BÖLÜNSE DE GERGİNLİK BİTSE…MİLLİYETÇİ VE VATANSEVER VEKİLLERİN BİR SANİYE BİLE DURMAMASI GEREKİR.

 • solmaz

  itin duası kabul olsa göten kemik yağarmış

 • fatih

  sen önce kutsal kıtabını acta oku sonra konus bı halt bıldıgın yok

 • Kartal

  Gerçek dinsizler ve din düşamnalrı sen ve senin gibi akp lilerdir. Chp sayesinde dinini rahat yaşıyorsun. Akp dinsizdir ve sadece dini cahil insanları bildiği için kullanıyor. dürüst İnançlı bir insan bu hainlelikleri,hırsızlıkları, pislikleri yapar mı?

 • solmaz

  yani bu memleketi karıştırmak adamların milli görevi olmuş saygılar sözcü gazatesi

 • http://www.facebook.com/ahmet.durmaz.564 Ahmet Durmaz

  ETMEZLER SAYIN İNCE. ÖYLE BİR RANT VARKİ. ADAM APTALMI .NERELERDEN NELER KAPMIŞLARDIR. MUSLUKLARININ KESİLMESİNİ İSTERLERMİ.

 • http://twitter.com/coskund1965 Coskun Önder

  Sn.İnce, bugünkü(1 Mayıs ) olayları da göstermiştir ki, artık TBMM çatısı altında demokratik ve sosyal hukuk devleti oluşumu mümkün değildir. Bırakın seçimi falan, hepiniz istifa edin. Sine-i millete dönün. akp zaten pkk ile pazarlığından dolayı meşruyetini yitirmiştir. Gün kalpakları giyme günüdür.

 • http://www.facebook.com/teknisyen78 Ismet Şahin

  ÜMMETÇİ KAFA SEN BİYAT ETMEYE DEVAM ET.

 • hüseyin cahit atan

  ne demek din düşmanı,? dini siyasete alet etmediği için, chp din düşmanımı oluyor, siz böylemi algılıyorsunuz,! ben çocukken 1948-49-50- yıllarında din hocasına eski arapça okumaya gidiyordum, kuranı kerimi orada öğrendim, sonra ilk okulda bize din dersinde namaz kılmayı öğrettiler, ama bazı sahte din istismarcılarına devlet izin vermediği için, dini kendi kişisel çıkarları için kullanan bazı sahte dinciler ortalığı velveleye verdiler, tarikatların ve din sömürücülerin halkımızın temiz duygularını istismar etmesine mani olan o günkü iktidar partisine, dinsiz diyerek sizin gibi cahilleri kendilerine inandırdılar, sende onların etkisinde kalmışsın anlaşılan…

 • Ronin Tr

  CHP nin “bekleme” modundan çıkıp, derhal eylem moduna geçmesi gerekmektedir..!

 • Ronin Tr

  CHP nin İstanbul Büyükşehir belediye aday adayı Sayın Uğur Dündar olmalı..! Tabii kendileri uygun görürse..

 • http://www.facebook.com/people/Furkan-Furkanlı/100001471341882 Furkan Furkanlı

  AVRUPA PARLEMENTOSUNDA PKK LILARA AKTİVİST DENMESİ İÇİN YAPILAN OYLAMADA NEDEN ÇEKİMSER OY KULLANDIN İNCE MUHARREM BUNUN AÇIKLAMASINI HALK SENDEN BEKLİYOR ŞHOWMENLİK YAPMA……

  • mehmet karan

   Sınır kapısında teröristleri serbest bırakanlara, Genelkurmay başkanını Apo nun kardeşi Osman Öcalan ın gizli tanıklığıyla hapse atanlara, 40 bin kişinin katili bölücübaşını serbest bırakmak için terör örgütüne söz verenlere lafın yoksa çeneni kapat

  • http://www.facebook.com/okumuyorsun Oğuz Demirhas

   furkan akp ne yapmış sen birde onu söyle bakayım……..

  • http://www.facebook.com/ncakar Nuri Çakar

   Avrupa parlementosunda muharrem ince oy mu kullanmış!? Kim söylüyor size bunları

 • Alper

  cehepe asla ama asla tek başına normal şartlarda iktidar olamaz bırakın olmayı rüyasında bile göremez

  • HAKAN ATES

   kostek olma destek ol

   • Agron

    Atatürk’ü Türk milletinin lideri olarak değil, vahdettinin emir eri olarak gören zihniyete dikkat et. Sence yeterince belli değil mi?

    • Alper

     İşte budur kafan çalışıyo afferim sevdim seni

  • evrim

   Çünkü CHP bu millete bir numara büyük.

  • TC kanca

   Olur görürsem yayyibe söylerim seni biraz otlatsın?

 • colin farrell

  dinsiz bir dünya için el ele…bütün fitneler din yüzünden çıkıyor zaten

  • levent

   Ne halt olduğun söylediğinden belli. Ateist soytarı, senin gibileri kesmek lazım

 • Osqur

  DİN DÜŞMANI OLAN SEN VE SENİN GİBİ ÇAKMA MÜSLAMANLARDIR.

  • http://www.facebook.com/on.ayicgiyim İbrahim Yıldız

   Gerçek müslüman bir başkasının imanını tartmaya kalkmaz , bilmem anlatabildim mi .

 • Che

  Muharrem Ince’yi CHP Genel Baskani, Mustafa Sarigulu de Istanbul Buyuksehir Belediye Baskan Adayi olarak gormek istiyoruz.

 • http://www.facebook.com/dincer.onal.54 Dinçer Önal

  AKLI BAŞINDA OLAN KİŞİLİK SAHİPLERİ BİR GÜN BİLE DURMAZ. KÖTÜLÜKLERE ORTAK OLMAZ. BİRAZ İSTİRAHAT ETSE BAŞBAKAN BİLE UYGULAMALARINI DEĞİŞTİRİR.

 • http://www.facebook.com/kemal.yildirim.9849 Kemal Yildirim

  sayın İnce sayın başbakanın arzu ettiği başkanlık sistemi tam bir padişahlık düzenidir.

 • http://www.facebook.com/dincer.onal.54 Dinçer Önal

  AVA ÇIKMAK DEĞİL. GÖZLERİNİ AÇIP KÖTÜ MENFAATÇİLERDEN KURTARMAK DİYELİM.

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100003712831911 Kudret Kemal

  Muharrem İnce hâlâ bunlarda utanma diye bir şey olduğunu sanıyor. Bunların ar damarı patlamış ar damarı. 40 bin kişinin katiliyle birlikte başbakan Tayyip Nobel’e aday gösteriliyor. Kim yapıyor bunu? Kendi adamları.

 • Sari.zeybek

  Sayin ince bu halk seni sever sayar .cumhuriyetin basina siz layiksiniz .basarilar dilerim.

 • TC kanca

  Hadi yaa dinide babanızın malı yaptınızya helal olsun size?

 • http://www.facebook.com/yuksel.kaya.543 Yüksel Kaya

  demek istiyor ki “abazayım bana akp li 30 kişi lazım” üstünemi çekecek ne

 • http://www.facebook.com/umit.somer.7 Umit Somer

  UYGAR sen biran evvel Arabistana TASIN.Senin gibileri ancak orasi paklar.

  • uygar taşın

   5 VAKİT EZAN OKUNDUĞU BU ÜLKE BENİ RAHATSIZ ETMİYOR..SİZLERDE SIKINTI VAR BU KONUDA.

 • esra12

  onlarda eslerine rahibe kiyafetleri giydirerek katolik olmaya calisiyorlar. ondan sonra vatikana gidip papanin etegini öperler.

 • http://www.facebook.com/on.ayicgiyim İbrahim Yıldız

  Bana kalırsa AKP de din düşmanı , din hiçbir zaman bu kadar sömürülmedi . Sermayesi din olanın kılavuzu seytan olur.

 • Arda

  Bu süreçte, tarihin bu dönüm noktasında, bu son 11 yılda AKP’liler kadar sizlerde sorumlusunuz İnce! Oturduğun yerden atmakla olmaz. CHP olarak, MHP olarak bu muhalefet ne yaptı, neyi soruşturdu neyi kovuşturdu. Artık sizlerin de sözlerine güvenim azalıyor ve umudum günden güne eriyor! Ne yazık ki kötü muhalefet iktidarı her zaman yüceltiyor.

 • zeki ayas

  hepiniz işçi partisine gelin

  • http://www.facebook.com/mustafaakkus01 Mustafa Akkuş

   sen hepsine bedelsin kardeş sen orda kal

 • demiralişbozope

  CHP nin içinden istifa edecekler değil aşikare AKNURPKKlılar var! Akapede ise 30 kişi hariç nurtopuAKPKKlılar var!!!!!!!

 • bağımsız

  bu ülkede gözü doymaz aç topluluğu tek topluluk var onlarda koyunlarıyla beraber şimdilik otlanıyorlar.elbet bizim bayramımız gelirde kurban eder hayra gireriz…

 • esra12

  hicte bile degil! chp cok partili sistemde her zaman var olmustur. sagci partilerin biri kapaniyor digeri kuruluyor. fazilet partisinde hizipcilik yaparak hocalari erbakandan ayrilanlar erdogan, gül, arinc ve digerleri degilmiydi? bu hep hizipcilik hemde koltuk sevdasi idi. hocalarinida kaybolan milyarlarla tehdit ettiler. chpye camur atmakta birincisin uygar tasin!

 • Ali KÜÇÜKKAHRAMAN

  BIRAKSINLAR LAGA LUGAYI KİM İSTİFA EDECEKMİŞ AKP Lİ 25-30 VEKİLMİ ONLAR O YUMUŞAK KOLTUKLARI VE BOL PARAYI BIRAKIP GİDECEKLERİNE İNANIYORMUSUN Kİ BUNA BEBBELER DAHİ İNANMAZ

 • http://www.facebook.com/berrin.trabzon.3 Berrin Trabzon

  güzel bir yazı ama anlayana ellerinize sağlık

 • Emine gencoglu

  CHP ve MHP hic havaya girmeyin sizde AKP den farkli degilsiniz. Savasimizi tek vucud millet olarak veriyoruz, egemenlik de yalniz bu milletin olacak. Ne Mutlu Turkum diyene. Korma!!!