DOLAR/TL
2,0926 % 0,04
EURO/TL
2,8191 % 0,00
ALTIN ONS $
1.292,43 % 0,13
EURO/USD
1,3473 % 0,02
BIST 100
83.960,06 % 0,16
FAİZ
8,12 0,00
BRENT PETROL $
107,27 % 0,19

Türkiye'nin bağımsız haber sitesi!

Atatürk anıtı kaldırılıyor

Aralık 8, 2012 |

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi, bu kez de Kadıköy Meydan Projesi nedeniyle karşı karşıya geldi.

Göztepe Parkı’na yapılması planlanan cami nedeniyle görüş ayrılığına düşen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi, bu kez de, Haydarpaşa Çevresi ve Kadıköy Meydan Projesi nedeniyle karşı karşıya geldi.

Kadıköylüler Atatürk anıtının da kaldırılmasını kapsayan projeye tepki gösterdi. İşte tepkilerden sadece birkaçı:

HOR GÖRÜLÜYORUZ

Eralp Vatansever:  Artık milli bayramlarımız da kutlanmıyor. Gidişattan endişeliyiz. Kemalistler hor görülüyor artık. Azınlık gibi görülüyoruz. Ama yıkamayacaklar
Atatürk’ü.

ŞEHİTLERİN RUHU SIZLAR
Sertaş Kayserilioğlu:  Atatürk’ün sadece heykel boyutunda değil daha farklı boyutlara gideceğinin üzüntüsü içindeyiz. Bunlar kaldırıldığı zaman Atatürk’le birlikte savaşan herkesin ruhu sızlayacak. Heykelini kaldırsalar, sevgisini kaldıramazlar

NE İSTİYORLAR?

Aylin Aydoğan:  Giderek yozlaşan Atatürkçülük’ten daha da uzaklaşan bir toplum oluyoruz. Merak ediyorum ne istiyorlar Atatürk heykellerinden?

KADIKÖY BELEDİYESİ TEPKİLİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Haydarpaşa Gar, Kadıköy Meydanı ve Çevresi Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı”, Kadıköy Belediyesi’nin tepkisini çekti.

Projenin hiçbir aşamasında kendilerine bilgi verilmediğini, görüş alınmadığını söyleyen Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, “Haydarpaşa Garı ve Kadıköy Meydanı tek bir planla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından getirildi. Ancak plana detaylı baktığımızda Haydarpaşa Garı’nın hem demiryolu, sergi salonu, hem de konaklama tesisi olarak kullanıldığı söyleniyor. Yani yüzde 95′i konaklama olabilir, yüzde 5′i sergi ve demiryolu olabilir. Yan tarafta oteller var, arka tarafta büyük yapılaşmalar var. Kadıköy Meydanı’nda yeni yapılaşmalar koymuşlar. Dar bir alan halbuki. Burada insanların yürümesi, rahat etmesi lazım” dedi.

Kadıköy Belediyesi’nce yaptırılan İskele Meydanı’ndaki “Başöğretmen Atatürk Anıtı’nın kaldırılıp yerine kültür merkezi ek binası yapılması öngörülen projeye itiraz edeceklerini belirten Öztürk şöyle konuştu:

“12 Aralık’a kadar itiraz etme hakkı var. Atatürk heykelinin bulunduğu meydan, resmi törenlerin de düzenlendiği küçük bir meydan. Meydan bile demeye bin şahit lazım. Şimdi görüyoruz ki; Kadıköy Meydanı’ndaki bu Atatürk Anıtı da bu plan çerçevesinde kaldırılıyor. Oraya, yandaki eski hal binası kültür merkezi olarak transfer ediliyor. İkinci bina daha yapılıyor. Birileri geliyor, hiç kimseye sormadan deniz kenarına koca bir bina dikiyor. Fonksiyonu ne olursa olsun böyle bir şeyi kabullenmek mümkün değil. Bu konuda Kadıköylüler bizimler beraber. Hem itiraz edecekler, hem yasal dava haklarını kullanacaklar hem de hukuki çerçeve içerisinde olabilecek her türlü tepkiyi göstereceğiz.”

Kadıköy Meydanı’nda başka bir anıt olmadığını kaydeden Kadıköy Belediye Başkanı Öztürk, “Sadece Atatürk Anıtı’nın kaldırılmasına tepkimiz yok. Oraya bina olmaz. Kadıköy’ün en merkezi yeri, tören alanı, deniz kıyısı. Böyle bir yere bina olmaz, hakları yok. Orada Atatürk Anıtı var, orada Cumhuriyet kutlanıyor. Bir süre önce saygı duruşunu ve çelenk koymayı kaldırdılar, şimdi de anıtı kaldırıyorlar. Nasıl anlayalım, gelsin bize anlatsınlar” dedi.

Kadıköy Meydanı’nın yayalaştırılmasına itirazları olmadığını kaydeden Selami Öztürk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine seslenerek “Gelsinler meydanı komple yeşil yapalım. Yemyeşil yapsınlar, peyzajla düzenlesinler, bende teşekkür edeyim” dedi.

İBB’den “Atatürk Anıtı” Açıklaması

Kadıköy Belediyesi’nin, Rıhtım Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nın kaldırılacağı iddialarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB)’nden yanıt geldi.

Kadıköy Belediyesi’nin, Rıhtım Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nın kaldırılacağı iddialarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB)’nden yanıt geldi. İBB’den yapılan açıklamada, “‘Kadıköy Meydanı’ndaki Atatürk anıtı kaldırılacak yerine bina yapılacak’ iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

Yazılı açıklamada, “1/5000 Ölçekli Haydarpaşa Garı ile Kadıköy Meydanı ve Çevresi Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı’nda açıkça görüleceği üzere Kadıköy Rıhtım Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nın da içinde yer aldığı alan, Fuar, Panayır ve Festival Alanı lejantında kalmaktadır. Plan notlarında söz konusu alanda değil bina bodrum dahi yapılamayacağı, sadece etkinlik zamanlarında kullanılmak üzere geçici ve takılıp sökülebilen hafif malzemeden üniteler yapılabileceği açıkça belirtilmektedir. Böylelikle “Atatürk anıtı yıkılacak, yerine bina yapılacak” iddiasının gerçek dışı olduğu ortadadır” ifadeleri kullanıldı. -


Etiketler: , ,


Sözcü'yü Takip Et
Sözcü Facebook
Sözcü Twitter
Sözcü Twitter

Erdoğan’dan Allah razı olsun!

Bursa'da konuşan Muharrem İnce'den Erdoğan için çok konuşulacak sözler...

İşte kelepçelerin arkasındaki isim

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen ve 100’ün üzerinde emniyet görevlisinin gözaltına alınması ile sonuçlanan operasyondaki 'kelepçe' olayının ayrıntıları ortaya çıktı.

Protez bacaklı baron suçüstü yakalandı

Narkotik polisi, yurt dışına uyuşturucu taşıyan bir çeteyi çökertti. 3 kişi gözaltına alındı. 48 kilo eroine el konuldu

Ali Babacan’la Erdoğan’ın arasını Yiğit Bulut açtı!

Başbakan ile yardımcısı Ali Babacan arasında, danışman Yiğit Bulut yüzünden başlayan gerilim büyüyor.


Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

 • BENTURK

  O anıt kadar tepenize taş düşer inşallah. Bir günde akıllı ve mantıklı bir karar alın. Balık beyinliler. En sonunda evimin balkonuna Atatürk büstü yaptıracağım.

  • http://www.facebook.com/osmancan.can.7 Can Osmancan

    seni tutanmı var istersen yatağını yanına dik her yatıp kalktığında o na şükret allah sizin gibi düşünenleri o yüzden iktidara getirmiyor yoksa nice olurdun halimiz

   • laikturk

     ATATURK YUCE, ULU ONDER, BASOGRETMENDIR SEN BUGUN TURKCE BURALARA YAZABILIYORSAN SEBEBI BU BUYUK INSANDIR. SENI RIYAKAR AKILSIZ  RUHUNU SEYTANA SATMIS…

 • http://www.facebook.com/osmancan.can.7 Can Osmancan

  arkadaşlar heykeler bu ülkeye bir faydası varsa binlerce heykel dikelim heykelerden neden meded umuyorsunuz bu ülkenin gündemi heykeler olmamalı bu ülenin daha önemli işleri var bırakın o heykelde ordan kaldırılsın eğer atatürkü seveceksek heykeliyle değil yüreğimizle sevelim  heykeler putperersliğin sembolüdür bırakın atatürkü putlaştımayalım onun dualarımıza ihtyacı var putlaştırmaya değil

  • molotok2003

   talihsiz bir yorum olmus..o her zaman icimizde.ancak snatsal degeri de olan konulu bu tur heykellerinde kaldirilmamasi gerekir.o zaman izmir de hasan tahsini,taksimde kurtulus heykelinide kaldiralim ne de olsa dualarimizla yasayacaklar dimi ya !!!!

   • http://www.facebook.com/osmancan.can.7 Can Osmancan

     dualrmı kurtarır onu yoksa heykelermi talihsiz yorum asıl senin yorumun çünkü ölmüş insana sanatsal değermi önemil onu ebedi istiratgahındaki rahatlacak duamı bu yorumu yazan arkadaşımın dini bilgisi ya zayıf ya hiç yok

    • laikturk

      BENCE  SOZCUDE UYELIGINI IPTAL ET SENIN DUSUNCE YAPIN BURADAKI INSANLARDAN BINLERCE YIL GERIDE… SEN ORTA CAG KARANLIGINDASIN MALESEF… BU DUSUNCE TARZI YOK OLALI COK OLDU… INSANLAR FOTON ENERJISI ILE CALISAN MAKINELERDEN BAHSEDIYOR??? NANO TEKNOLOJI? KARSI MADDE??? BIR CUVAL KOMUR DEGIL, KARSI MADDE YANLIS OKUMA!!!!!!

   • anti_akp

     talihsiz bir yorum falan degil! bu akplilerin tipik özelligi, hepsi Ataturk´e ve devrimlerine dusman! tayyip gibi icindeki kini kusmus sadece bu akpli yobaz!

  • anti_akp

    hadi ordan seni sersem mankafa! madem öyle butun camileri yikalim memlekete ne faydasi var camilerin?!? böylece memlekette en cok butce ayrilan diyanet isleri baskanliginada gerek kalmaz ve o paralar cok daha gerekli yerlere harcanabilir! haa? ne dersin bu fikre?!?

   • http://www.facebook.com/osmancan.can.7 Can Osmancan

     işte senin kaz kafan cami ve heykeleri bir araya getirecek kadar karacahil olduğunu gösteriyor camilerde allah ibadet yapımak için yapılır  sen müslüman ülkede yaşayıpta bunları ayıramıyacak kadar cahilsen ben sana dah ne söylesem boş allah seni ıslah etsin

    • acagdas

     man kafa sende Allah yazarken madem saygı gösteriyorsun a harfini büyük yaz. Sahtekar imam.

    • laikturk

      CAMILERE IHTIYAC YOK GIT EVINDE NE YAPARSAN YAP!!! BEN TURKCE KONUSUYOR, YAZIYORSAM BUNU ATAMA BORCLUYUM EY KARA CAHIL!!!!!

   • http://www.facebook.com/osmancan.can.7 Can Osmancan

     karacahil yobaz ne diyeyim daha sana bunlar bi,le çok

  • http://twitter.com/ihsankabadayi ihsan kabadayı

   can bey face profilinize bakınca atatürk sevdanızı çok iyi anlayıp bu yorumu yapmanıza hiç şaşırmadım. Heykeli boşverin anıtsal herşeyi yokedelim. bina, yol, meydan, kitap v.s….. Bİrde sözcüden nefret edip burada yazı yazmanızda çok düşündürücü

  • laikturk

    putlastirmak soyle olabilirdi binlerce insanlar turbelere akin ediyorlar dua edip oluden medet umuyorlar butun turbeleri yikalim o zaman bu sapkinlik??? ama ataturk heykelinden medet uman bir cahil gormedim hic… bu putlastirmak degildir saygi ile anmaktir… onu sehrin icinde gezerken gormek animsamak hos bir duygu… yoksa simdi ingiliz alman somurgesinde kole olarak yari ingilizce yari arapca bir dilin olacakti bir ulken bile olmayacakti!!!! hala bilgileri kavramlari carpitiyorsun YAZIK… buda algida secicilik olmali… yada sizde kilif bol nasilsa… riyakar!!!

  • laikturk

   YASASIN TGB!!! GELIYOR COK YAKINDA!!!!!

  • laikturk

    ne dua si ya aptalmisin sen??? HEYKELLER HURMET VE SONSUZ SAYGIMIZ ICIN DIKILDILER… ne PUTU??? SEN GIDIP HEYKELE DUA EDEN BIRINI GORDUN MU? ama ben turbelere akin eden BINLERCE cahilleri cok gordum iste putperest onlardir. BUTUN TURBELER YIKILSIN ZIRA HICBIISE YARAMAZLAR sacmaligin daniskasi!!!!

 • musstafa

  HAIN VAHDETTIN ın heykelını dıksınler bu mıllete de bu yakısır.

  • neseligunler

   belliki sana ilkokul da ne ezberlettilerde hepsini yalayip yutmussun aferin sana simdi bir ataturk siir i oku bari 

   • antiakepe

    neden Atatürk düşmanısınız? gerçekten anlamaya çalışıyorum sizi?

    • musstafa

     onların sevıyesıne ınmek ıstemıyorum ama zorla tahrık edıyorlar
     anlasılmayacak bırsey yok ya ataturk un asmayıp kovdugu yobazların torunu yada bulgur komur almıstır burada gunah cıkarttıgını zannedıyorlar.

     • farkedici

      Neden bu akılları orta  çağ karanlığındaki vahşilere burada yorum yaptırıyorlar ? Gitsinler müthiş fikirleriyle zamanda karartma yapsınlar

 • BiIge_Duzgit

  Tayyip ile Obama’nın el ele anıtını dikerler yerine umarım………

  • musstafa

   ıstersen onerı ver baska fantezılerın varsa cekınme yaz……..

  • antiakepe

   zaten atatürk yaşasa böyle bi millet olduğumuzu görse kendisi isterdi heykellerinin yıkılmasını.

  • maksut

   ne o bilge…yalakalıktan vazmı geçtin?

 • kemal1923

  Oldu olacak Başbakanın Anasının Heykelini diksinler

 • neseligunler

  dunyanin neresinde her cm karede 10 tane heykeli olan adam var? soyliim size tr de ve kuzey korede 
  en iyisi anitkabire gidip sikayet arzuhali yazdirin hahahaha

  • avukath avukath

   ÇÜNKÜ ONLARIN BİR ATATÜRK’Ü YOK..
   BUNU DAHİ İDRAK EDEMİYORSUNUZ.BU MİLLETİN ATATÜRK SEVGİSİNE ENGEL KOYAMAZSINIZ. ÜLKEME PARA KAZANMAK İÇİN GELEN BİR FUTBOLCUNUN HEYKELİ DİKİLİYORSA HERKESİN EVİNDE BİR ATATÜRK HEYKELİ OLSA BİLE YETMEZ.

  • http://www.facebook.com/TRK1923 Wildman In Cyprus

   neseli gunler  okuzun onde gidenisin diyecegim ama okuze bile hakaret olur ne diyeyim,sen kafandaki cuvali cikarma yoksa gozune gunes gelir mazallah.

  • laikturk

   BATMAYAN IMPARATORLUK INGILTERE DE BASKENT LONDRA DA HER METREKAREDE BUTUN KRALIYET AILESI UYELERININ GELMIS GECMIS BUTUN KRALLAR KRALICELER GENERALLER ASKERLER 2. DUNYA SAVASINDA SAVASAN KADIN ISCILERIN HEYKELLERI VARDIR  VE NELER NELER… HEYKEL HURMET ILE ANMA VE SAYGIDIR SANATTIR . GELECEK KUSAKLARA TOPRAKLARIN NASIL KAZANILDIGI BUGUN KI REFAH KIME BORCLUYUZ U ANMADIR BUYUK INSANLARA KARSI SAYGIDIR SENIN GIBI SUMUKLULER KAFALARI CALISMADIKLARI ICIN YIKSINLAR DIYE DIKILMEMISLERDIR.

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001693454150 Mustafa Ulusoy

  akp’nin amerikanın amaçlarına ve çıkarlarına hizmet etmek için geldiğini hepimiz biliyoruz.cumhuriyeti ve laikliği yıkmak atatürk’çülüğü silip bitirmek vatan topraklarımızı satmaktır gerici dikto yobaz sistemi devreye sokmak ülkemizi tamamen emperyalizme bağımlı hale getirmektir (bop) projesini hayata geçirmektir amerikanın 150 yıllık planlarını hayellerinin gerçekleşmesinde akp’nin rolü dünyada çok büyüktür çünkü bu projenin yolu türkiyeden geçmektedir türkiye olmadan bu proje asla gerçekleşemez akp kendi çıkarları için bu rolü üstlenerek (bop) projesinin eşbaşbanı olmuştur.bugün kendini oy karşılığında 1 paket makarnaya ve kömüre satan halkın sonu ve akibeti ıraktan libyadan filistinden suriyeden lübnandan farklı olmaz….yaşasın MUSTAFA KEMAL ATATÜTRK yaşasın CUMHURİYET…kahrolsun faşizim.

 • http://www.facebook.com/erdogan.nisanoglu Erdogan Nisanoglu

  tarih birgun sizi yargiliyacak sanmayinki hersey suanda oldugu gibi devam edecek en guzel cevabi halk secimlerde soyliyecek.. bekleyin .. ve gorun bakalim cag disina cikmak neye mal oluyor…

  • http://www.facebook.com/osmancan.can.7 Can Osmancan

    söyledi zaten halk % 50 yetmezmi erdoğan kardeşim 3 günde bir seçimi yapalım yani

   • ercan41

    Rahmetli Özal ın partiside zamanında tek başına iktidardı. Cumhurbaşkanı olunca parti darmadağın oldu, aynı akibet sizi de bekliyor, onun için yırtınmaları Baskanlık sistemini istiyorlar RTE bunu bildiği için başkanlık istiyor.Yani kısaca Demoksari diktatörlüğü …..
     

  • AAlan

   Bu halkla söylediğiniz olmayacak galiba! Gel de anma A.Nesin’i!
    

 • ulusal55

  heykeller  belki bir fayda sağlamıyor ama olan heykelin yıkılması hele Atamızın..çok rahatsız edici

 • laikturk

  evet gorsel olarak kaldirabilirsiniz zira hic birseyi ifade etmez… ama bugun hayatta olma sebebimizi biz nasil unuturuz??? mumkun mu? zihinlerimizden KALDIRAMAZSINIZ!!!

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=699148616 Noyan Özkan

  Türbeleri de kaldıralım millet gidip putperestlik yapıyor. Mezarlarına da bakalım ermişlerin alimlerin cesetleri çürüyor mu çürümüyor mu?

 • berrinkotev

   sıra kadiköye geldi

 • laikturk

  ATATURK HEYKELLERI BU ULKEDE ATAMIZI MERHAMETLE, SAYGIYLA ANDIGIMIZIN GOSTERGESIDIR, BIZ ATATURK UN COCUKLARIYIZ SIZ YIKARSINIZ ZAMAN GELIR BIZ OYLE BUYUKLERINI YAPTIRIRIZ KI DOKUNAMAZSINIZ BILE… AMA TURBELERI YIKABILIRSINIZ BINLERCE INSAN TURBELERE GIDIP CESETLERDEN MEDET UMUYOR DUVARLARINA CUZDAN SURTUYOR ANAHTAR SURTUYOR BUNLAR KORKU VEREN, SPKINCA, RADIKAL, ANTI SOSYAL DAVRANISLARDIR. BIZ ATATURK GENCLERI BU ULKEYI CAHILLERE YAR ETMEYECEGIZ!!!!

 • laikturk

  YASASIN TGB !!!!

  • AAlan

   İyi ki varsın TGB!!!

 • HİLMİ ERBİL CAAN

  osmancan kardeşim putlaştırmak veya heykelden fayda bunlarla ne alakası var bu ülkeyi gezmiş olsan afyon ankara arasında ki mehmetçik heykeli çanakkaledekionlarca şehit gazi heykeli samsun daki şehitlik heykelleri bundan başka daha neler var türkiyede bunları dikilmesinin nedeni putlaştırmak vs. değil tek ve tek nedeni geldiğimiz yeri nasıl geldiğimizi unutmamak ve SAYGI……..

 • http://www.facebook.com/cetin.eris.3 Çetin Eriş

  Yıkın HeykellerimiEy milletim Ben Mustafa Kemal’im Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim Hala en hakiki mürşit değilse ilim Kurusun damağım dilim Özür dilerim Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Özgürlük hala En yüce değer Değilse eğer Prangalı kalsın diyorsanız köleler Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Yoksa çağdaş medeniyetin bir anlamı Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı Baş tacı edebiliyorsanız Sanatın içine tüküren adamı Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Yetmediyse acısı şiddetin savaşın Anlamı kalmadıysa Yurtta sulh dünyada barışın Eğer varsa ödülü silahlanmayla yarışın Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Özlediyseniz fesi peçeyi Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi Hala medet umuyorsanız Şıhtan şeyhten dervişten Şifa buluyorsanız Muskadan üfürükçüden Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Eşit olmasın diyorsanız kadınla erkek Karaçarşafa girsin diyorsanız Yobazin gazabından ürkerek Diyorsanız ki okumasın Kadınımız kızımız Budur bizim alın yazımız Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Fazla geldiyse size Hürriyet cumhuriyet Özlemini çekiyorsanız Saltanatın sultanın Hala önemini anlayamadıysanız Millet olmanın Kul olun Ümmet kalın Fetvasını bekleyin şeyhülislamın Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi RAHAT BIRAKIN BENİ Süleyman ApaydınYıkın HeykellerimiEy milletim Ben Mustafa Kemal’im Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim Hala en hakiki mürşit değilse ilim Kurusun damağım dilim Özür dilerim Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Özgürlük hala En yüce değer Değilse eğer Prangalı kalsın diyorsanız köleler Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Yoksa çağdaş medeniyetin bir anlamı Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı Baş tacı edebiliyorsanız Sanatın içine tüküren adamı Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Yetmediyse acısı şiddetin savaşın Anlamı kalmadıysa Yurtta sulh dünyada barışın Eğer varsa ödülü silahlanmayla yarışın Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Özlediyseniz fesi peçeyi Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi Hala medet umuyorsanız Şıhtan şeyhten dervişten Şifa buluyorsanız Muskadan üfürükçüden Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Eşit olmasın diyorsanız kadınla erkek Karaçarşafa girsin diyorsanız Yobazin gazabından ürkerek Diyorsanız ki okumasın Kadınımız kızımız Budur bizim alın yazımız Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Fazla geldiyse size Hürriyet cumhuriyet Özlemini çekiyorsanız Saltanatın sultanın Hala önemini anlayamadıysanız Millet olmanın Kul olun Ümmet kalın Fetvasını bekleyin şeyhülislamın Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi RAHAT BIRAKIN BENİ Süleyman Apaydın

  • ulviye

   okurken tuylerim diken diken oldu-bu yaziyi sosyal medyada cogaltip herkese gonderin.elinize kolunuza saglik.bugunu cok ozetlemissiniz.

 • islamcihat

  yüce Aldulhamid hanın heykelide dikilmeli kadıköye… VE TUM TURKIYEYE

  • http://www.facebook.com/bulent.kozan.9 Bülent Kozan

   allahtan türkiyede daha senin gibi kafsızları durdurucak insan lar var türkiyede siz bu ülkede yaşamaya bile layık degilssinzi

  • http://profile.yahoo.com/5XYT5HTTW4VQIMMDG3ZS4IJTKY OzzyE

   islamcihat hangi Abdülhamid den bahsettigini bilmiyorum ama ikisininde soyu bozukmus.

   I. Abdülhamid in annesi Râbi’â Şerm-î Sultan Macar asıllıydı ve doğduğu zamanki ismi Ida Kovács idi.  İstanbul’da Yeni Camii Turhan Hatice Valide Sultan Türbesine gömüldü.

   II. Abdülhamid in annesi Tîr-î-Müjgan Kadınefendi bir Ermeni kizidir. Müslüman olamaz cünkü köle olarak Hareme giremezdi. İstanbul Yeni Cami Cedit Havatin Türbesine gömüldü.

   Lafin kisacasi bu Türbelerde Hristiyanlar ve Yahudiler yatiyorlar. Kendi bilmez kisilerde bu Türbelerden dilek dileyip umut bekliyorlar.

 • laikturk

  BEDELINI AGIR ODEYECEKLER!!!

 • mersin33

  şasırmadımki akp buu daha ne yaparsa sasırılmaz atatürkün heykeline saygı duyma ataya saygı duyma putperetlikse ben varım putperestim ozaman.

 • http://www.facebook.com/mehmet.kurthan Mehmet Kurthan

   Demokrat Parti’nin
  ilk yıllarıydı.. Daha ilk okula yeni başlamış bir çocuktum…, Köyümüzde
  kasabamızda ne kadar Atatürk düşmanı, Cumhuriyet düşmanı varsa Demokrat parti
  saflarına geçip, CHP’nin karşısında yer aldılar… Bunların gaz verdiği cahil
  gerici, yobaz, sokak serserileri ellerine geçirdikleri keser çekiçlerle BETON
  MUSTAFA dedikleri Atatürk büstlerine saldırmışlardı..

  Demokrasiye yeni geçilmişti.. Demokrat Parti yöneticileri durumdan
  kaygılandılar.. Hemen bir ATATÜRK’ü KORUMA KANUNU çıkartarak olayların önünü
  almak, dolayısı ile konumlarını sağlama almak istediler..

  Bugünkü AKP rahat.. Kendilerine yönelecek tehlikeleri bertaraf ettiklerine
  inanıyorlar.. 60 yıl önce KORUMA’ya almak zorunda kaldığı ATATÜRK heykellerini
  bizzat yıkmaktan kaçınmıyorlar..

  • haldeh

   Aradki fark nedir biliyormusunuz? Milletin eğitim seviyesi yükseldikçe, olup biteni geçmişini özünü kimliğini daha net sorgulayıp cevabınızda kendisi buluyor. O eski beyin yıkamalar tarihte kaldı.

 • http://profile.yahoo.com/5XYT5HTTW4VQIMMDG3ZS4IJTKY OzzyE

  neseligunler, sanada yobazlar ve dinciler ne anlatmislar bilmiyorum ama beynini iyi yikamislar. Sen bir Osmanlinin soyunu iyice arastir ondan sonra yorumunu yap. Osman bey ve Orhan gazi haric hangi padisah %100 osmanli soyundan geliyor? Süleymana, Fatih’e ve Vahdettine gelesiye kadar %1 bile osmanli kani kalmamisdir.

  Vahidettin nin babaannesi(Bezm-î-Âlem Valide Sultan) yani Abdülmecit in annesi Gürcü bir yahudi ve Leon nun kizidir.

  Vahidettinin annesi Fatma Gülüstü Kadın Efendi soyu abhazlardan gelmedir, abhazlarin cogunluguda ortodoks Hristiyanidir.

  • harungil

    ulan  yamuk  .atatürk  ne  demis  ne  mutlu  türk olana  degil  .ne  mutlu türküm  diyene  demis  türk  olmak önemli  degil  önemli olan  türk  gibi olamak .osmanli sapina  kadar  türktü   sen kendine   bak  ne idigü bellsiz  zivanma

   • http://profile.yahoo.com/5XYT5HTTW4VQIMMDG3ZS4IJTKY OzzyE

    harungil dogrular dokandi mi? Osmanli sapina kadar Türk oldugundan Ingilizlere satti.

    • gandi2616

     sizin gibiler içini kemirdi

 • 34istanbul

  BU KOYUN MILLET HAKKINI ARAMASINI BILMEDIGINDEN YAKINDA KARISINIDA ELINDEN ALASALAR SALAK SALAK BAKACAK.

  • http://www.facebook.com/osmancan.can.7 Can Osmancan

    o söz senin gibi merinoslar için gçerli

   • http://www.facebook.com/bulent.kozan.9 Bülent Kozan

    ya bunlar aklını cami ile bozmuşlar tamam camide lazım ama insanlara iş lazım saglık lazım aş lazı ekmek lazım allah oturdugun yerden aş iş emek verecekse o zaman cami yapalım ama böyle bir şey olmaz ibadet eden insan her yerde eder ama hasta olan heryrde bakılamaz bunlar aklını peynir ekmekle yemiş kafasız bunlar

   • http://www.facebook.com/bulent.kozan.9 Bülent Kozan

     neden o zaman sen onlardan degilsin  demektir bu millet uyanmasa altından donunda alır lar az kaldı

   • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002497785299 Dogan Aksu

     MALDAN ANLIYORSUN AMA AYNAYA YANSIYAN GÖRÜNTÜN ÜSTÜNDEN TANIMLAMISSIN GiBi GELDi…ARKADASIN KASTETTiGi KOYUN GURUBUNA GiREN SENDEN BASKASI DEGiL..ERZAK VE AVANTAN BiTiNCE NE YAPACAKSIN ONU DÜSÜN..

    • http://www.facebook.com/osmancan.can.7 Can Osmancan

      şükür erzakımızı alacak kadar elim ve ayağım tutuyor ha gocunduysan sen koyun olabilirsin

     • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002497785299 Dogan Aksu

      YOK BEN OLMAYAYIM O SANA MAHSUS “ÜSTÜN YETENEK” KENDiNLE ÖVÜNEBiLiRSiN..ASLINDA SANSLISIN  DÜNYA YANSA ÖNÜNDEKiNE BAKARSIN BASKA DERDiN YOK.

   • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002497785299 Dogan Aksu

    $EKER OGLAN O RESMi KALDIR HÜSEYiN ÜZMEZ GÖRMESiN SENi ..

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002497785299 Dogan Aksu

  ATATÜRK’E DÜSMAN OLANLARIN DNA’SI SORUNLUDUR..
   

 • harungil

  bir zamanlar  milletin köyünde  yol yoktu  amma  atatürk büstü vardi .gecti o günler  dünyanin  neresinde  bukadar  heykel  var,. atatürk  kalksa  o heykelleri  yaptiranlarin  bir  yerine  sokmustu  .heykel  degil  icraaat  yapinn diye.

  • http://profile.yahoo.com/5XYT5HTTW4VQIMMDG3ZS4IJTKY OzzyE

   yapilan yollar ve köprüler senesi gelmeden bozuluyor ve cöküyor. Kendileri gibi cürük. Dünyanin neresinde bu kadar heykel var. Sen Türkiyeden baska bir yer görmedin galiba. Sen bir Amerika, Yunannistan, Italya veya Almanya ya gitde orada heykel var gör.

   • http://www.facebook.com/frogytunahan Tunahan Çörüt

    bizim kendisi kucuk onemi buyuk koyse bile bir yol 3 defa yapiliyor. Yolun altindan su geciyor biri de demiyor ki burasini guclendirmek lazim burasi gocer. Mimarim en cahilimiz bile biliyor ama bizim mutahitler gormuyor.

   • gandi2616

    türkiyedeki kadar yok kardeşim

    • http://profile.yahoo.com/5XYT5HTTW4VQIMMDG3ZS4IJTKY OzzyE

     gidip gördünmü?

     • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002497785299 Dogan Aksu

       GÖRMEDi  YALAN SÖYLÜYOR…BUNLAR iCIN FARK ETMEZ CÜNKi ETiK VE EDEBi DEGERLER YOK .. BUNLAR YUNAN ORDUSU PEYGAMBER ORDUSUDUR ATATÜRK’ÜN ASKERiNi ÖLDÜREN CENNETE GiDER DiYE FETVA  VERENLERiN  SOYUNDAN GELiYOR …

    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002497785299 Dogan Aksu

      COK BiLiYORSUN…

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002497785299 Dogan Aksu

    AHLAKLI ADAM YALAN SÖYLEMEZ, HANGi KÖYDE BÜST VARDI ? SACMALAMAYIN SADECE OKULLARA KONULURDU  ATATÜRK BÜSTÜNDEN RAHATSIZSINIZ BELLi …YUNAN ORDUSU PEYGAMBER ORDUSUDUR DiYE FETVA VEREN SAHTEKAR DiN TÜCCARLARI AMACINA ULASSAYDI  SENi RAHATSIZ EDEN O HEYKELLER OLMAYACAKTI  SENDE HARUN GiL DEGiLDE YORGO GiL OLACAKTIN…HAAA BiRDE O HEYKELLERi  YAPTIRANLARIN  BiR YERiNE SOKMUSTU DEMiSSiN  UYGULAMALI GÖSTERSEYDiN  SANA OLURSA ONLARDA DENERDi.

 • http://profile.yahoo.com/5XYT5HTTW4VQIMMDG3ZS4IJTKY OzzyE

  Vallahi en iyisi Bursa, Manisa ve Istanbuldaki Osmali padisahlarin heykellerinide kaldiralim. Ne faydasi var bize? Bunlar gavurun döllerinden gelme degilmi?

  Türbeleride kaldiralalim, millet türbeye gidip dilek diliyorlar. Putlasmadan baska birsey degil. Türbelerden degil ALLAH tan dileyin.

 • Guest

  Heykellerini yaparak,resimlerini asarak yada sözlerini şehir girişleri vb yerlere yazarak yıllardır bir yere gelinmediği gün gibi ortadadır.Yıllardır bunlar yapılacağına Atatürk ün düşüncelerini özümleyerek,onun fikirlerini uygulayarak bilimde, eğitimde,hizmette bir yerlere gelinseydi bugün bunlar olmazdı. Ama ne yazıkki Atatürk ü kullanarak onun sırtından geçinen asalaklar kendi menfaatlerini düşünürek bugünlere gelmesine sebep vermiştir. Bu ülke ve insanı herşeyin en iyisini hakkediyor. Bugüne kadar kimse yapmadı bari yapanlara müdahale etmeyin. Kimse Atatürk düşmanı değil.

  • laikturk

    HEYKELLERI KALDIRMAK ISTEMIYORUZ, AYRICA SIZENE? BEN TURK UM BU ULKEDE TURKCE KONUSULDUGU ICIN ATAM IN BIZE BIRAKTIKLARI ILE GURUR DUYUYORUM, KIMIN NE YAPTIGINI NERDEN BILIYORSUNUZ? BEN EGITMENIM BELKI, 15 DIL BILIYORUM VE DUNYACA UNLU DERGILERE MAKALE YAZIYORUM… NEYI, NERDEN BILIYORSUNUZ? NE CURRETLE??? BILIMDE SANATTA BIYERLERE GELINMEDIGINI NERDEN BILIYORSUNUZ? BUTUN BILIM ADAMLARIMIZ, SANATCILARIMIZ ALMANYADA AMERIKADA YIGINLARCASI YUZLERCESI… AMA YALNIZCA SIZIN GIBI BILIMDEN, SANATTAN ANLAMAYANLAR, ANLAMAMAKTA ISRAR EDEN INSANLAR OLDUGU ICIN  SIMDI ANLADINIZ MI??? HAYATINIZ BOYUNCA KAC TANE MAKALE YAZDINIZ,OKUDUZ? KAC KERE SENFONI OPERA KONSERINE GITTINIZ, HEYKEL, RESIM MODERN SANAT? BILIMSEL KITAPLAR???

   • Guest

    1-Japonyanın başına atom bombası denilen illet düştü halen sakat doğumlar ve hastalıklarla mücadele etmektedir, dünyadaki geldiği nokta ortada.
    2-almanya büyük bir savaştan yenilgi ile çıktı her yer darma duman ülke bölünmüş insan namına birşey kalmamış bugün geldiği nokta ortada.
    Gelelim Türkiye ye aynı tarihlerde  aynı sıkıntıları yaşayan bu ülkenin bugünkü durumu ortada. Japonya büyümek gelişmek için dünya ülkelerine bilim alanında yetişsin diye insan gönderirken türkiye edebiyat alanında gelişsin diye insan göndermiyormuydu???
    Almanya batan ülke ekonomisini canlandırmak için çırpınırken her alman vatandaşı canını dişine katarak ülkesi için çırpınırken bizim baronlar asil kültürlü edebiyat ve sanatcı müsvetteleri ne yapıyordu “gitmesekte görmesekte o köy bizim köyümüz” gibi salakca ahmakca cümlerle insanaları kandırıyordu. 
    Atatürk ün heykelleri sadece heykel traşların karnını doyurmuştur. Onun dışında bu ülkeye birşey katmamıştır. Atatürk bile mezarından kalksa gelse önce Atatürkcüyüm diye geçinen asalaklara kızardı. Buna inanın Niyemi bu ülkeye en çok Atatükçüyüm diyen onun sırtından geçinen asalaklar zarar vermiştir. 22. yüzyıldayız bir japonya bir almanya gib olamadıktan sonra neyleyim sanatı. Görünen köy kılavuz istemez. Bugüne kadar Atatüke fikren değil şekil olarak saygı duyulduğunu kabul edin. Utanmayın kabul etmekte bir erdemliktir.

    • laikturk

      kabul etmiyorum cunku sen korsun!!! goremiyorsun… hatta icinde olmadigin bir topluluk ile ilgili konusuyor olabilirsin… dedigin tiplemede insanlar dunyanin her ulkesinde varlar…cagdas ileri fikirlere sahip ama sadece tuketen… herkes sanatci bilim adami olamaz, tipki senin olmadigin gibi… ama beliki senin cevrende boyle insanlar da yoklar sende gercegi goremiyor olabilirmisin? kac tane uluslararasi sergiler acan konser veren bilimsel kitaplar cevirisi yapan, makaleler yazan arastirma yapan, yeni bir bulusa imza atan yakinin, arkadasin var? bu konularda fikir yurutmek icin olayin ne kadar icindesin…??? bence senin cevrende var olan insanlarin buyuk cogunlugu aracina Ataturk imzasi yapiskanini yapistirip trafikte teror estiren tiplemeler olabilir mi? iyi dusun… HEYKELLERIN TARIHCESINI ARASTIRMAK ILE ISE BASLAYABILIRSIN GEC KALMIS SAYILMAZSIN…

     • Guest

      Kör olmam için gördüğümü anlamıyacak kadar ahmak olmam gerekiyor,çok şükür daha körleşmedim. İçinde olmadığım bilmediğim bir topluluk,konu için konuşamam, ben sizlerin beğenmediği yıllarca horlanan tokalaşırken dahi tiksindiğiniz hatta (bilirmisin bilmiyorum) ulusa dahi sokulmayan “HALK” diğer adı ile “CUMHUR” um. Bilim adamı değilim ama bilim adamı olacaklar ile ahmakları aynı sınıf içinde eğiten biriyim. Önderimin kim olduğunu tahmin edersin diye düşünüyorum. Çevremde doğru sözde sanatcı ve Atatürkcü geçinen müsvettelerden yok, ama idealleri olan gönül veren,eşitliklerden,özgürlüklerden yana olan,fikirlere saygısı olan insanlar var. Ne mutlu ki o insanlar ile her konuda özgürce tartışa biliyor,sohpet edebiliyorum. Bun insanların kimi okmuş kimi okumamış ma biliyorumki hepsi bu ülkenin insanı. Dışarıdaki bilim insanlarının makalelerini çalarak ünlelen çok müsvette insan var türkiyede. kaldıki gerçekten bahsettiğin insanlar olsaydı bugün bu ülke çok daha farklı olabilirdi. Ama ne acıdır ki ülkenin durumu ortdadır. Şu ana kadar hiç aracım olmadı. Yokluğunu asla hissetmedim. Niyemi araca yapacağım masraf ile 2 öğrenci okutuyorum. Ne kadar dramatik değilmi. Daha anlamadıysan bundan sonra anlaman imkansız beni şekilciliğe karşıyım. Bu karşındanlığı atatürk heykelleri ile ilgili düşüncelerimde belirttim. Hem karşı ol hemde şekilcilerle aynı tarafta. Çok komik olduğun kadar çokta cahilmişsin. Heykeller yada heykellerin tarihi ile değil heykeli yapılan kişinin düşünceleri benim için önemli. işte seninle benim aramdaki fark.Kal sağlıcakla

     • Guest

      Kabul etmek bir erdemliktir.Lütfen kabul edin cumhuriyeti koruyamadınız.Birkere heykeller bu ülkenin insanının karnını doyurmadı. Heykeller heykel traşların ve bir kaç atatürkçü geçinen soytarının cebnini doldurdu,karnını doyurdu. Ülkeye bir şey kazandırmadı katmadı aksine insanların öfkesin nefretini Atatürke soğuk davranmasını sağladı. Benim cevremde sizlerin beğenmediği tokalaşırken dahi soğuk davrandığınız “HALK” diğer adı ile “CUMHUR” var. Bunların içinde okuyanda var okumuyanda. ben insanları sizler gibi ayrıştırmadığımdan olsa çevremdeki profil insan tiplemeleri oldukça çeşitli. Çok şükürkü at gözlükleri yok bende. Gerçek eğer bir kaç sanatçı müsvettesinin gündemde kalmak için yaptığı soytarılıksa ve bu soytarıları çevre olarak görmekse ben soğan ekmek yiyip CUMHUR un arasında olmayı yeğlerim. Bu ülkeye saydıgın zatlar ne getirdi sorarım size. Acaba japonlar gibi teknoloji devimi olduk benim haberim yok, acaba almanya gibi süper bir devletmi olduk ben göremiyorum yoksa somali gibimiyiz. Kendinizi kandırdınız bari insanları kandırmayın. Aracım hiç olmadı. aslada yokluğunu hissetmedim. ben ve çevrem şekilciliğe önem vermediğimizden midir nedir Atatürkü sadece yüreğimizde saklıyoruz.Bilirmisin bu ülke için şehit olan son askerin ismini,annesini bbasının nerede hangi koşullarda yaşadığını. İşte bu şehitler yıllardır Atatürk ve Cumhuriyet elden gidiyor diye insanalrı ayrıştıran yozlaştıran asimile etmeye çalışan soytarıların eseridir.

    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002497785299 Dogan Aksu

      CUMHURiYETi KURANLARIN   iSi  DAHA ZORDU SAYDIGIN ÜLKELER  HEP BiRLiKTE HAREKET ETTi BiZiMKiLER HEM DÜSMANI  HEMDE iC HAiNLERi YENDi….YUNAN ORDUSUNA  PEYGAMBER ORDUSUDUR DiYE FETVA VEREN KAFiR ZiHNiYET HER ZAMAN CUMHURiYETi YIKABiLMEK iCiN CABA GÖSTERMiSTiR VE YASANAN BU KARGASADA AYNI ZiHNiYETiN ÜRÜNÜDÜR.

     • Guest

      Demogoji yapmayın,yerle bir olmuş taş taş üstünde kalmamış ekonomisi biten bir almanyaya kim yardım etti.Başına yediği bombanın acısını yıllardır yaşayan japonya ya kim yardım etti. Saltanatın gelmsini isteyen zihniyet tabikicumhuriyeti yıkmak için yapmakistediklerini yapacak,bunları söyleyecektir. Sen cumhuriyeti yeni kurmuşsun ve geçmişteki zorlukları bilen birisin,birtakım zihniyetlerin düşüncelerini bilen birisin niye bu zorlukları aşmak için gerekli önlemleri almıyorsun.Bu önlemler yasaklar koyarak değil birlikte el ele çalışarak üreterek insanlara anlatarak yapılmazmıydı. Tabiki yeni olan cumhuriyet içerisinde boşluk bulan zihniyetler yıkmak için gerekli hamleleri yapacaktır. Önemli olan senin o hamleleri yaptırmamandı. peki sen ne yaptın ülkenin en ücra köşesine Atatürkün heykellerin diktin ama hizmet götürmedin,yağmurda çamurda soğukta saatlerce saygı duruşu yaptın ama asıl saygını,Atatürkün istediği ülkeyi oluşturamadın,özgürlük için mücadele edildi,şehitler verildi ama insanların özgürlüklerini elinden aldın,ve ne dedin “gitmesekte görmesekte o köy bizim köyümüzdür” Olmadı,beceremedin,cumhuriyetide koruyamadın atatürke saygıyıda sağlayamadın. Kendini Atatürkcü sanana soytarılar çıkıp meydanlarda içki elimizden gidiyor diye böyüreceklerine bu ülke için insanı için birşeyler yapsaydı… evet bu ülkeye en çok kendini Atatürkcü sanan soytarılar zarar vermiştir. Cumhuriyeti bu soytarılar yıkmak için uğraşmıştır. Ülkenin kaos ortamında olması ve istikrarsız olarak devam etmesini isteyen Atatürkcülük elden gidiyor diyen soytarılar kendi menfaatleri için yapmıştır. Yazıktır günahtır yıllardır ülke içinde insanlar hep bibirlerini bir hiç uğruna öldürmekte insanlar bir hiç uğruna bir birlerini ayrıştırmakta. Bir jopon bir alman asla tanıştığı ilk insana sen nerelinsin diye soruğp ayrımcılığı daha baştan yapmadı. Bir bütün olarak kendini gördü ve bugün geldiklerri nokta ortada. Peki sen ne yaptın Hemşericilk yaparak daha ilk baştan ülke içinde insanları ayrıştırdın,bu en basit ayrıştırma örneği olup diğerlerini sen hayel et. CUMHURİYETE EN ÇOK KENDİNİ ATATÜRKÜ SANAN SOYTARILAR ZARAR VERMİŞTİR. KİMSE KAFASINI KUMA SOKMASIN.CUMHURİYET BÖYLE KORUNMAZ.

     • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002497785299 Dogan Aksu

       NE iCiYORSAN HEMEN BIRAK  COK KÖTÜ SACMALAMI$SIN…sen ne yaptin DiYE BANA SALDIRMA.. SAG iKTiDARLARI SORGULA, DELIGE SÜPÜRMEYiN KULLANIN DiYENLER  BU ÜLKEYi PAZARLAYANLARDIR.BU ÜLKEYE HiNLIGI CiNLiGi HER TÜRLÜ KiN VE NEFRETi SOKANLAR HARAM YiYiP ALLAH  ALLAH DEYiP CAN ALANLAR BELLiDIR….SEN NEYiN DERDiNDESiN SUCLULAR BELLi SEN NAKARAT TEKRARLIYORSUN…..GEC BUNLARI AC GÖZÜNÜ BAK OSMANLININ SON PERDESi OYNANIYOR.. HAAA BiRDE ALMANLAR HANGi EYALETTENSiN DiYE SORARLAR VE COK PiS AYIRIM YAPARLAR….BU KAPAK DURSUN LAZIM OLUNCA KULLANIRSIN.

 • http://twitter.com/coskund1965 Coskun Önder

  Kadıköy Meydanındaki Atatürk Heykeline dokunursanız, dünya başınıza yıkılır. Zaten gerçek değerlerimize saldırıyorsunuz. Haddinizi bilin. Giderayak “ne zarar verirsem kardır” mantığınızı beyninizden silin. 

  • kenan71

   güldürme beni.. :) dünya başıma yıkılırmış.. cahiliye devri üslubunda laflar bunlar.. kendine bile bir hayrı olmayan heykel kime ne zarar verebilir..  

 • vik99

  son 1 yildir, tayip ,Ataturk ve Cumhuriyeti ortadan kaldirmak için tüm gücüyle saldiriyor,.
  Tsk ‘ye darbe, milli bayramlarin yasaklanmasi, yeni anayasa, büyük sehir yasasi,  anadilde kurtce egitim, 4+4+4,okullarda serbest kiyafet,  her yere cami yapma hastaligi,

 • http://www.facebook.com/frogytunahan Tunahan Çörüt

  kadikoye dokunmaya kalksindar antalyadan gelirim hem belki cubuklunun macini izlerim ona inat.

 • ismet kaya

  (  . . . )  üç nokta !

 • kinova

  ey atam heykellerinden bile korkuyorlar,ne büyükmüşsün.

 • http://profile.yahoo.com/5XYT5HTTW4VQIMMDG3ZS4IJTKY OzzyE

  Mustafa Kemal ATATÜRK ile Süleyman in arasindaki fark nedir biliyormusunuz? Mustafa Kemal ATATÜRK  Esini Erleri hor gördügü ve islerine karsiyor diye ret etmesi Süleyman ise uckuruna düskün oldugundan Hürremin agzina bakarak oglu Mustafa yi öldürtmesi.

  • http://www.facebook.com/metr.goldwynmayer Metr Goldwyn Mayer

   OZZYE ADLI ZAVALLI …. SEN EĞER TV LERE BAKIP SULTAN SÜLEYMAN HAKKINDA YORUM YAPIYORSAN VAY SENİN TARİH BİLGİNE DERİM….

  • haldeh

   Bu diziler bozmuş bu insanları. Gerçek tarihle tv dekileri birbirine karıştıranlara, yuh artık.
   ……heykeller ateistler içindir, Allah’a ortak koşmaktır, şirktir, müslümanım diyen bunu benimseyemez, ha tapmak isteyen o putu alır evinin baş köşesine koyar ve günde elli defa ona tapar. Atatürk saygı duyulacak biridir ama ideolojisi bu milletin genetiğine terstir ve tasfiye edilmelidir.

 • rasit

  BU KADAR DA NANKORLUK OLMAZ!  UTANMASALAR YERiNE SEYH SAYiD’iN HEYKELiNi DiKECEK HAYSiYETSiZ YOBAZLAR!

 • http://twitter.com/altugaras Altug Aras

  ATATURK SEN BUYUKSUN

 • http://twitter.com/altugaras Altug Aras

  SAVAS zamani geldi

 • http://twitter.com/altugaras Altug Aras

  Kadikoy zaten sirk oldu butun gosteriler kadikoy’de yapiliyor. daha ne yapmaya calisiyorlar anlamadim?biri bana anlatsin? istemedigimiz nasil belgeleyelim? yuruyus mu yapacagiz miting mi yapacagiz gina getirdiler artik yetti.

 • tan_burak

  İBB demiş ki; …anıtın bulunduğu alan Fuar, Panayır ve Festival alanı lejantında kalmaktadır.” Hmmm… Yani, diyorlar ki; “Biz bu anıtın etrafına istersek Sultanahmet meydanındaki gibi prefabrik satış reyonları kurabiliriz, bu reyonlarda arap harfleri ile yazılmış Osmanlı hat ve süsleme sanatından örneklerin satışını sağlayabiliriz”. Böylece anıttaki kompozisyonda Atatürk genç nesillere Latin Alfabesini anlatırken, etrafını kuşatacak prefabrik satış reyonlarında bir takım abiler ve ablalar gençlere Arap harfleri ile yazılmış eserleri ve süsleme örneklerini tanıtacaklar.

 • AAlan

  Eskiden daha dikkatli ve yavaş hareket ediyorlardı,şimdi ivmeli çalışmaya başladılar.Sadece 1-2 ay önce Çamlıca camisinin projesini gösterdiler,peşinden Göztepe camiisi,Taksim camis.Şimdi de Kadıköy meydanındaki Başöğretmen heykeli rahatsız ediyor muhteremleri.Takip etmekte zorlanıyorum yaptıklarını.Bizim acilen camilere değil,başka şeylere ihtiyacımız var,örneğin çağdaş bir hukuka ve eğitime.İçinde siyaset ve dincilik olmayan bir eğitime,ancak o zaman belki bizi de insan yerine koyarlar. 

 • http://www.facebook.com/salih.aydogan.908 Salih Aydoğan

  ne ararsın tanrı ile aramda
  sen kimsin ki orucumu sorarsın?
  hakikatten gözün yoksa haramda
  başı açığa neden türban sorarsın?

  rakı şarap içiyorsam sanane
  yoksa sana bir zararım içerim
  ikimizde gelsek kıldan köprüye
  ben dürüstsem sarhoşkende geçerim

  esir iken mümkün müdür ibadet,
  yatıp kalkıp atatürk’e dua et,
  senin gibi dürzülerin yüzünden,
  dininden de soğuyacak bu millet,

  işgaldeki hali sakın unutma,
  atatürk’e dil uzatma sebepsiz,
  sen anandan yine çıkardın amma,
  baban kimdi bilemezdin şerefsiz. 

 • http://www.facebook.com/rona.eromay Rona Eromay

  Yahu  birakin bu tartismayi heykel gine yerinde dursun ATATÜRK`ü kaldirip yerine tayipi dikin bak kimse biber gazini yiyip sesini cikarabilirmi? Cikaranda ya ergenekoncu,yada darbecidir.Atin iceri Hirsiz yürüsün.,
  ,

 • http://www.facebook.com/izzetsuelturk Izzet Süeltürk

  Eceli gelen köpekler Atatürk anıtlatının dibine işemeye çalışıyorlar. Kurtuluş Savaşı’nda Atatürk’ün dedelerini öldürttüğü için o’nu düşman gören yobazlar şunu iyi bilin; Korkunun ecele faydası olmaz. Atatürk’ün heykelinden korkanlar sabrımızın taştığında biz ATATÜRK’ÜN ASKERLERİNİ görünce acep ne yaparlar…

 • http://www.facebook.com/ilhan.ulker.714 Ilhan Ülker

  SIRASI GELİNCE BU HALKDA BUNLARI KALDIRIR BU CIKIŞIN BİRDE İNİŞİ OLACAK 

 • runkli

  hey buyuk  ATAM  senin biraktigin ulkeyi öyle bir hale getirdilerki.senin yuzune bakmaya utandiklari icin heykellerini,resimlerini kaldiriyolar,sen rahat uyu ATAM.senin geride biraktigin nesil o kadar cesurki,seni o kadar cok seviyorki senin heykeline dokunani yedi katyerin dibine sokar.

 • Guest

  Heykellerini yaparak,resimlerini asarak yada sözlerini şehir girişleri vb yerlere yazarak yıllardır bir yere gelinmediği gün gibi ortadadır.Yıllardır bunlar yapılacağına Atatürk ün düşüncelerini özümleyerek,onun fikirlerini uygulayarak bilimde, eğitimde,hizmette bir yerlere gelinseydi bugün bunlar olmazdı. Ama ne yazıkki Atatürk ü kullanarak onun sırtından geçinen asalaklar kendi menfaatlerini düşünürek bugünlere gelmesine sebep vermiştir. Bu ülke ve insanı herşeyin en iyisini hakkediyor. Bugüne kadar kimse yapmadı bari yapanlara müdahale etmeyin.Sizin düşmanlığınız kadar kimse ne size nede  Atatürk e düşman değil.

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002339378157 Cem Liz Güney Kpc

   tabii sata sata bitiremediniz ülkeyi dimi??nerde boş arazi var nerede Atatürkün bir gölgesi var hedef orası…yukarıya yazdığın hikayeye sadece makarna beyinliler inanır.Kimi kandırıyorsun sen…boş beyinle yazı yazmak boş beyinlilere hitap etmektir.Osmanlı ,padişah dendiğinde atalarımız ceddimiz diye mangalda kül bırakmazsınız fakat sizi siz yapan adam sınıfında olmanızı sağlayan Atatürk konu olduğunda siyaset yaparsınız.bırak bu işleri…burda kömürcü yok..

  • cumhuriyett

   amistad denen zat Atatürkün heykeli ona saygıdır sevgidir vefadır borçtur adamın çolu çocuğu olamadı yatı katı gemisi olmadı hiç ömrünü Türk milletine adamış kişiye teşekkürdür heykel sen bunu asalak diyerek içindeki kini kusuyorsun vede Atatürkü kullanıyorsunuz diye nefretinize maske giydiriyorsunuz Atatürk sayesinde bu koltukta oturanlar önce 30 ağustos 29 ekim derken heykeller sonrada cumhuriyet bilmem anlatabildimmi ha o kullandığın kelimelerde sahibine yakışır…

   • Guest

    Saygı ve sevgi insanın yüreğinden gelen ve hissettiğidir. O heykeller bugün Atatürk e karşı yapılmış bir zulumdür. Atatürk yaşıyor olsaydı şundan çok eminimki yapacağı ilk şey heykellerinin yıkılmasını istemek olacaktı.saygı ve vefa heykellerini önünde durmakla değil binlerce şehitle sulanan bu topraklarda Atatürke ve şehitlere yakışır bir ülke olmakla olur. 75 yıldır kendi içimde birliği olmayan,hep çatışma hep kaos hep ölüm hep hep hep ile mücadele eden bir ülkenin bu ülkeyi kurtaran birisine hangi yüzle saygı sevgi sunacağıda tartışma konusudur. Kinim yok ama nefretim var. Bu nefret Atatürkün bugün bu hale gelmesine sebep olan sahtekarlardır. Onun sırtından geçinen asalaklardır. 80 yıldır bu ülke Atatürke layık, onun istediği bir ülke olamamıştır. 29 ekime,30 Ağustosa, cumhuriyete sahip çıkak istiyorsan Atatürkün fikirlerini özümlemen gerekiyor. Yasaklar koyarak Cumhuriyeti koruyamazssın. Atatürk yasaklar koyun dememiştir Atatürk özgürlük için mücadele etmiştir. Bugün geçmişte konulan yasaklardan dolayı ülke bu durmdadır.

  • http://www.facebook.com/people/Mustafa-Yalçın-Genç/835814825 Mustafa Yalçın Genç

    O heykeli oradan kaldırmaya kimsenin gücü yetmeyecek… Hizmet ediyoruz mavalı ile de ülke ve değerlerini satanlara da… Hamuru 1923 olmayan yobazın hedefi 2023 olamaz..

   • Guest

    Ülke değerleri 80 yıldır satılıyor. Kimse bugüne kadar kalkıpta ülke değerleri satılıyor demiyordu. Niye,bugün karşıt görüşte olanlar artık nemalanmıyorda ondan. 80 yıldır yandaşlarınız bu ülkeyi yiyordu şimdi onlar yiyor. Değişen birşey yok. Olan yine bu ülkeye oluyor.heykelin kaldırılıp kaldırılmayacağını günü geldiğinde hep birlikte göreceğiz. Umarım siz haklı olursunuz diyeceğim ama…; Hani bir söz var annemin kim olduğunu bilirimde babamı annem gösterdiği için bilirim gibi,ondandır ki kim hangi unla hamur oldu bunu ALLAh bilir. Kalın sağlıcakla,

  • cucu ertac

   Hadsiz ve altyapısız konusmalarınıza gerek yok.Kaç defa sözcü okudunda burada ayrımcılık yapıyorsun.Sen olsan olsan İngiliz evlatlarındansındır.

   • Guest

    Çıktığı günden beri sözcü okumaktayım. Aslında Uğur Dündar ve Emin Çölaşanın sıkı bir takipcisiyim. Çocukluğum Uğur Dündarın yaptığı haberleri dinleyerek ve evde yapılan haberlere yorumları dinleyerek geçti. Çok şükürkü babam gerçek türk boylarından sonradan anadoluya yerleşen ne olduklarını bilemyen devşirme türklerden değil. Gerçekleri kabul edip artık daha ilerici düşünme yeteneğimizi kullanabilseydik inanıyorumki bugün daha farklı bir ülke olurduk ama malesef asalak gibi yaşamayı kendine ilke edinmiş bir profile sahibiz.

  • http://profile.yahoo.com/Y3DIQULE2ZAQ3TKPHONKUE3KKA Hakan

   Sizce konu gerçekten bumu yoksa Atatürk’ün tarihimizden adım adım silinmesini siz bu yöndemi değerlendiriyorsunuz?

   • Guest

    Size bir örnekle anlatmaya çalışayım; bu dünyada herkesin vazgeçemediği değerleri vardır benimde en büyük değerim annemdi. Annemi bana yaptıkları Atatürk ün türkiyeyi kurtardığı kadar zahmetli ve keşmekeşliydi.(Teşbihte hata olmaz umarım) Gün geldi annem vefat etti. Ben yıkıldım,korktum ve evimin her köşesine onun resimlerini astım. O kadar ileri gitmeye çalıştım ki birgün annemin heykelini önce evimin bahcesine dikmeyi dahi düşündüm. Sonra birden irkildim ve kendime geldim, çünki annem vefat ettikten sonra ben istikrarımı bozmuştum,onun bana öğrettiklerini uygulamak yerine,benim yapmamı istedği şeyleri yapmak yerine, benim için canını dişine katmasına rağmen ben gittikçe batıyordum.onun resimlerine bakarak zaman kaybediyordum. Ve kendime şunu söyledim sen benim yine vageçemediğimsin,senden asla vazgeçemem ama bu resimlerine bakarak daha ileriye senin görmek istediğin yerlere geleceğim anlamına gelmiyor aksine daha batıyorum.Resimleri depoya kaldırdım,üzerini örttüm. Bugün annemin bana verdiği emekleri,öğrettiklerini harfiyen yerine getirmekteyim. Annem benim herzaman vazgeçemediğim. kimse onu benim kalbimden silemez.ama o resimleri kaldırmasaydım bugün onu putlaştırabilirdim,onun istediği daha müreffeh düzeye çıkamayabilirdim. Sevgimi resimlerine bakarak değil ilkelerini uygulayarak gösterdim. Atatürk te benim gönlümde Annem kadar değer verdiğim bir insandır. Bu ülkeye yaptıkları asla inkar edilemez ama bu sevgisi ısrara her yere heykellerini dikerek kazanılmadı. bu sevgi onun ilkelerini özümlediğim için kazanıldı. Umarım düşüncelerimi anlamışsınızdır. İnsanın içinde olmadıktan sonra istediğin kadar heykel dik neye yarar. Eğer gönülde gerçekten yer etmişse kimse kolay kolay silemez.

  • laikturk

    Yani tamamen, bu heykelleri kaldiran zihniyetin suistimal etmek istedigi kisiler senin gibiler… heykelleri diktik resimleri astik ise yaramadi, o zaman yikalim gibi duz bi mantiga sahip olman tuyler urpertici… dusunce ve fikirlerini ozumsemek uygulamak ayri bisey… heykellerini dikerek yasatmak ayri bisey… kavramlari birbirine karistirdigini dusunuyorum… birisi ANMAK digeri ANLAMAK ???

   • Guest

    Bugün Atatürk ü gerçekten anlamış olsaydık eminim ki ülke bu durumda olmazdı. Ama anlayamadığımız için olsa gerek ülke bu durumda. Kendisi olackları önceden bilmiş olsa gerek ne demiştir “beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek degildir. benim fikirlerimi, benim duygularimi anliyorsaniz ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.” Anlayacağınız eğer Atatürk ü anlaya bilseydiniz,yüreğinizde yaşatsaydınız , anlasaydınız bugün ülke daha farklı olurdu. Belki bir japonya bir almanya olurduk. Ama bugün onlarla aynı anda çıktığımız yolda onlardan 100 yıl gerideyiz.

    • laikturk

     GUNDE 12 SAAT COK SIKI CALISAN IKI MILLETTEN BAHSEDIYORSUN… TURK MILLETI DE CALISKANDIR AMA ARAP KULTURUNDEN ETKILENDIGIMIZ BIR GERCEK, SU AN BASIMIZA GELEN TUM PISLIKLER DE HEP BU YUZDEN… ARAPLARIN CALISMADAN PETROLLERINI SATARAK ZENGIN OLMALARINA KARSI DUYULAN IMRENME…DINI KOTUYE KULLANMA, INSAN HAYATINI, OZGURLUGUNU HICE SAYMA…UMMETCILIK, DUNYADAKI EN GERI MAYMUN KABILE SISTEMI…

     • Guest

      o iki milletten eksiğimiz yok aksine zorluklardan çıkmayı becermiş savaşcı gözüpek millet değilmiyiz. Yada yıllardır hep öyle söylenmiyormu?? O zaman etkilenmeyi Arap kültüründen ziyade kokuşmuş osmanlı kültürü desek daha doğru olur. Osmanlıyı içimizden atamadıktan sonra çok birşey beklememek gerekiyor. Arap kültürü diye birşey yoktur. Aslında araplarda petrol dışında birşeyde yoktur.O petrol bizdede var olmasına rağmen ne hikmettir ki çıkmıyor / çıkartılmıyor. Bunların önüne geçilebilirdi. doğru ve sağlıklı bir eğitim sistemi ile akıllı ve ilkeli gençlik yetiştirilebilirdi. Devamlı değişen ve ilkesiz bir eğitim sistemi yaratarak bugünlere gelindi. Ama en önemli silah olan eğitimi bir türlü kullanmasını becerilmedi. Kullanılamıyan silah geri tepti. Din yüz yıllardır insanlar üzerinde en etkili ikna yoludur. (yine eğitime geleceğm)Eğitimsiz cahil,saf insanları kandırmak çok kolaydır. Geçmişte cennetten yer satın alan saf insanların varlığı dinin çok kuvvetli bir silah olduğunu göstermektedir. İnsanlar var oldukları sürece de bu silah kullanılacaktır.Bugün din üzerinden sadece türkiyede oyun oynanmamaktadır, türkiye gibi bir çok ülkede aynı strateji ile ülkeler tehtid altındadır. Size affınıza sığınarak bir şey söylemek isterim; islam dini gerçekte çokta kötü korkunc bir din değildir. Aslına uygun ibadet edilse, aslına uygun yaşansa okadar güzel ve huzur vericidir ki bunu sözle anlatmak imkansızdır. Yanlız sahte hadisler, şehler, peygamberler ve islamın kaybolmasından korkan geri kafalılar (onlarda aynı hatayı yapmaktalar, korktuklarından baskı ile islamiyeti ayakta tutmaya çoğalmaya çalışıyorlar)islamiyeti insanlara kötü tanıtmaktadır. Kuranı Kerimde bilimle, kadınla, eşitlikle,adaletle, diğer canlılarla ilgili okadar çok ayet var ki bunları görüp okusan hayranlık içinde olacağından hiç şüphem olmayacak, ama bugün islamiyeti farklı tanıtmaları insanlar üzerinde müthiş bir korku ve tiksinti yaratmakta.Bazen ben bile korkuyor tiksiniyorum. Ama biliyorum ki aslında islamiyette böyle bir yaşam tarzı yok,sadece birileri tarafında uyduruluyor. Sözün özü; bu ülke ve insanı herşeyin en iyisi hakkediyor, ülke üzerinde yaşayan herkesindir. Herkes özgürce yaşam haklarını kısıtlanmadan kullanmalıdır. Bu ülkede özgürce,rahat yaşamak için önce dürüst, şerefli, namuslu, onurlu, haysiyetli, akıllı, ilkeli, ülkesini düşünen, insanını seven liderlere ihtiyacı vardır. Geçmişte Atatürkten sonra böyle lider gelmediğine göre, bugün bulunan liderlerde böyle vasıfları aramak karanlıkta samanlıkta iğne aramak kadar imkansız olduğuna göre…Kalın sağlıcakla

      Not : chp millet vekillerine sorrmısınız lütfen NEDEN
      1-Millet vekilleri maaşlarını düşürmek için kamu oyu oluşturmuyor,insanların dikkatini çekmiyorlar
      2-Dokunulmazlıkları kaldırılması için daha fazla mücadele etmiyorlar
      3-Kıyak emekliliğin sosyal bir devlette büyük haksızlık olduğunu bilmelerine rağmen ses çıkarmıyorlar. İptal ettirmek için mücadele etmiyorlar
      4-Son çıkan tasrıyı bilirsinz gelir beyanı niye onu kabul ettiler.

      Birde işci partisi var bilirmisiniz lideri şu anda hapiste. İşi partisi lideri olacaksın altında amerikan malı jeep kullanacaksın.

      Yeni bir lider var asker kökenli o beyfendiye sorarmısınız ülkeyi kurtarmak için illha bir parti kurmakmı gerekiyor. niye mevcut partiler içerisinde mücadelesini sürdürmüyor. Yada bilgi ve birikimlerini yine paylaşmıyor. Parti kurmak lider olamak Şehit olan evlatlardan bu ülkeden dahamı kıymetli

      Diğe sol partiler niye birlik olmuyor. Acaa koltuk dahamı tatlı ki. Bilirsinizki Atatürk önce vatan demişti. Bugün ise önce koltuk denilmekte.
      Okadar doluyum ki bu ülke ve insanını daha iyi yaşlaması gerekiyorken bugün bu durmuda olması beni öfkelendiryor. Kalın sağlıcakla. Kusura bakmayın

  • http://profile.yahoo.com/5XYT5HTTW4VQIMMDG3ZS4IJTKY OzzyE

   Peki akp ve dinci kisim ne yapiyor? Önüne gelen cami yapiyor. Osmali Padisahlarin heykellerini ne diyelim? böylede bir yere gelinmez. Bütün Islam devletelerindeki cami sayisini toplasak Türkiyedeki cami sayisindan daha azdir.

   Birde hayirina cami yapacagim deyip, devlet arazisini belese alip caminin yanisira apartmanlarinda dikilmesi bana 70 li yillarin arazi mafyasini hatirlatiyor. Sunuda bir arastirin hayirina yapilan camilerin arazisi kimlere ait. Göreceksizin hayirina olmadigi.

   • Guest

    akepe nin yaptıklarını tavsip etmiyorum. İsraf dinen ALLAH katında büyük günahtır,haramdır. Şu anda gözleri kapatılmış, karartılmış ve içlerindeki geçmişten gelen öfke,nefreti göremiyecek kadar körleşmiş bir durumdalar. Umarım Allah onları ıslah eder.geçmişten bugüne gelen bir öfke ve nefretle karşı karşıya olunduğunu asla göz ardı etmemek gerek. Bu ülkeye yasaklar hiç birşey kazandırmadı, ksine çok şey aldı götürdü.Blmem bilirmisiniz merdiven altlarında mum ışığında insanlar ibadetlerini korkarak yaparlardı. İşte oralardan gelen kin ve nefret bugün hem akepe lilere hemde bu ülkeye zarar vermekte. Asla osmanlı olmadım Osmanlı olmayıda kabul etmiyorum. Bir taraftan türküm diyen diğer taraftan osmanlı ejdadımız diyen ahmaklarıda şakınlıkla izlemekteyim. Bugün yapılanların bir çoğu islam dininde haram olsada bizden olan olmayan ayrımı olduğundan kendi içlerinde aldıkları fetva ile işleri yürütmekte oldukları kanaatindeyim. Anlayacağınız bu ülkeye bıgün onlar zarar verdiyse dünde başkaları zarar vermiştir. Bu yıllardır böyle olmuştur yyıllarcada böyle olacaktır.

    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002497785299 Dogan Aksu

      BU ÜLKEDE DiNCiLER HiC BiR ZAMAN iBADET GiZLEME GEREGi DUYMADI…iBADETiNi GiZLi YAPANLAR VARDI VE O iBADETLERi YÜZÜNDEN YAKILDILAR KATLEDiLDiLER AMA KANSIZLIK YAPIP ÜLKELERiNE DÜSMAN OLMADILAR…MERDiVEN ALTINDA MUM ISIGINDA  HAYALi  MASALDIR ALLAH  ALLAH DEYiP NASIL YALANLAR SÖYLÜYORLARSA NASIL CAN ALIP HARAM YiYORLARSA iSPATSIZ YÜZLERi KIZARMADAN O ZAMANDA AYNI SEYi YAPTILAR YALANLARLA KiN VE NEFRET TOHUMLARI EKTiLER.

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002497785299 Dogan Aksu

     NE iCiYORSAN HEMEN BIRAK  COK KÖTÜ SACMALAMI$SIN…sen ne yaptin DiYE
   BANA SALDIRMA.. SAG iKTiDARLARI SORGULA, DELIGE SÜPÜRMEYiN KULLANIN
   DiYENLER  BU ÜLKEYi PAZARLAYANLARDIR.BU ÜLKEYE HiNLIGI CiNLiGi HER TÜRLÜ
   KiN VE NEFRETi SOKANLAR HARAM YiYiP ALLAH  ALLAH DEYiP CAN ALANLAR
   BELLiDIR….SEN NEYiN DERDiNDESiN SUCLULAR BELLi SEN NAKARAT
   TEKRARLIYORSUN…..GEC BUNLARI AC GÖZÜNÜ BAK OSMANLININ SON PERDESi
   OYNANIYOR.. HAAA BiRDE ALMANLAR HANGi EYALETTENSiN DiYE SORARLAR VE COK
   PiS AYIRIM YAPARLAR….BU KAPAK DURSUN LAZIM OLUNCA KULLANIRSIN

 • sertcan

  bize bundan sonra ülkeyi yönetecek adam lazım değil, intikam alacak adam lazım ,intikam

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=1460972027 Alim Düzlü

  Telaş yok arkadaşlar!. Seçim sandığında adam gibi nöbet tutarsanız hiç bir halt edemezler!!..

 • Guest

   Ey “Atatürk sevenler”…
  Atatürk’ü sadece 29 Ekim’de, 10 Kasım’da veyahut da böyle durumlarda anmakla sevgi olmaz. O büyük insanın bize bıraktığı çok değerli mirasın hiç bir zaman hakkını veremedik, Allah’ın verdiği beyni insanların kullanamadıkları gibi. O kutsal emaneti kendi basiretsizliğimizle bu hallere getirdik, şimdi de oturmuş ağlıyoruz. Ağlayıp zırlamak zaten en iyi bildiğimiz şey. Bir MISIR halkını beğenmeyiz, ama bizden kat kat Milliyetçi olduklarını kanıtladılar.
  O ZAMAN BIRAKALIM DA HIÇ OLMAZSA ATA’MIZIN KEMIKLERI SIZLAMASIN, RAHAT UYUSUN KI BIZIM NE KADAR “KOYUN” OLDUĞUMUZU DAHA FAZLA GÖRMESIN.

 • http://www.facebook.com/people/Mustafa-Yalçın-Genç/835814825 Mustafa Yalçın Genç

   DUYARLI
  KARDEŞLERİM….BURADA YAZIŞACAĞIMIZA…. İBB-BEYAZ MASA’YA TEPKİLİ
  MAİLLER ATIN…. 1-2 DK ALIR…. BEN YAZDIM… BUYRUN KOPYASI…..
  Kadıköy Meydanındaki ATATÜRK ANITI’nın kaldırılması hk….
  Bugün Sözcü gazetesinden öğrendiğimize göre bu anıt kaldırılacakmış…
  Bir yetkili, daha güzelini başka yere yapılır mavalını okumuş…
  BIRAKIN KALDIRMAYI….KALDIRMA DÜŞÜNCESİNİ BİLE, ATATÜRK KARŞITI
  DÜŞÜNCELERİNİZDEN BİLE UZAK TUTUN…. O DÜŞÜNCENİZİ KALDIRIN…60
  yaşında, doğma büyüme ve 4. kuşak Istanbul’lu, 35 yıllık Kadıköy’lü
  olarak… NAMUS VE ŞEREFİM ÜZERİNE YEMİN EDERİM Kİ…. Ummayacağınız
  tepkiyi görürsünüz… Hayal bile edemeyeceğiniz tepkiyi…ARTIK
  YETER….YETER…YETER… FAÇASI SIKAN O ANITI ELLESİN… Göreceğiniz
  tepkinin derecesini Kandilli Rasathanesi bile ölçemez… Umarım
  ASPARAGAS bir haberdir.

 • Baris Türkoğlu

  Yalan haberlere inanmamak lazım halkı gaza getırmeye çalışıyorlar bkz İbb açıklama yapmış 

 • 34istanbul

  BEGENMEDIGImIZ ARAPLAR KADAR OLAMIYORUZ!!!!!TÜRK MILLETI ARTIK CESUR DEGIL TAM TERSI: YUNANLILAR:RUSLAR ARAPLAR BIZDEN COK CESUR VE KARARLI:HAKKINI KORUMASINI BILMEYEN milletler SÜRÜNMEYE LAYIKTIR.
   

 • 34istanbul

  AKP SONRASI BU AKP PISLIKLERI TEMIZLENECEKTIR!!!BENCE ISTANBULUN AZ KALAN MEYDANLARINIDA LUZUMSUZ YERE YOK ETMEYE CALISANLARIN YAPTIKLARI CAMILER YIKILMALI SORUMLULAR YARGILANMALIDIR.

 • CigdemC

  Uyan türk halki Atamiz elden gidiyor. daha ne kadar uyuyyacaksin bütün deyerlerin elden gidiyor. Makarnaya kömüre oyunu satma gururlu ve dik dur. 

 • neptunlu

  İzmir kaymakamlık binasında tadilat yapılırken silinen ”CUMHURİYET FAZİLETTİR” yazından hala TIK yok

 • laikturk

  HEYKEL SANATININ NE KADAS ESKIYE DAYANDIGINI HATIRLATMAMA GEREK VARMI BILMIYORUM???? BINLERCE YIL?

 • http://profile.yahoo.com/5XYT5HTTW4VQIMMDG3ZS4IJTKY OzzyE

  Eski yunanlilarin ask tanrisi Eros vardi, dinci takiminda ask ve harem tanrisi Süleymani var.

 • runkli

  bu haberi okuyunca sinirden ellerim titriyor.bu kadarida olmaz

 • runkli

  sinirden titriyorum resmen bu habere baktikca

 • runkli

  o kadar cok gunahi varki,cami yaptirinca gunahlari silinecek saniyo.yazik

 • runkli

  kimse bizim liderimize dokunamazzzz.en buyuk sensin ve her zamanda oyle kalacaksin.MUSTAFA KEMAL ATATURK biz senden baskasini lider gormuyoruz vede gormuycez

 • runkli

  ATATURK heykellerini yikilisi turkiye cumhuriyetinin bitisi demektir